Kwietniowa aktualizacja do Xboxa zapowiedziana! Poprawi jedną istotną funkcję

Xbox logo

Microsoft zapowiedział dziś właśnie kwietniową aktualizację do Xboxa. Jej wdrażanie ma rozpocząć się już w tym tygodniu. Opis zawiera natomiast informację o poprawie jednej istotnej funkcji.

Microsoft zapowiedział kwietniową aktualizację do Xboxa

Wyszukiwarka w konsoli Xbox
Odświeżona wyszukiwarka w konsoli Xbox

Zapowiedziana dziś przez Microsoft aktualizacja do Xboxa wprowadzi dwie zmiany. Jedną z nich jest odświeżona, bardziej intuicyjna wyszukiwarka. Jej wyniki umożliwią nam teraz łatwe nawigowanie po tytułach gier, filmów oraz aplikacji.

Druga nowość nawiązuje do poprzednich uaktualnień, które miały uczynić Xboxy bardziej energooszczędnymi. Mowa tutaj bowiem o regulowanych godzinach aktywności dostępnych z poziomu ustawień opcji zasilania. Dzięki nim po wyborze funkcji uśpienia będziemy mogli wybrać czas, w którym nasze konsole są przeważnie aktywne i mają być gotowe do wybudzenia. Po jego upłynięciu Xbox automatycznie się wyłączy oraz będzie pobierać 0,5 W w porównaniu do 10-15 W w czasie działania.

Zobacz też: Najlepsze gry turowe

Przypomnijmy, że wdrażanie aktualizacji do Xboxa na kwiecień 2023 rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Z całą pewnością nie jest to największa wydana do tej pory łatka, ale za to wprowadza ciekawe oraz potrzebne modyfikacje.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.