Wrześniowa aktualizacja Xboxów oficjalnie! Microsoft ogłosił ciekawe nowości na konsolach graczy

Xbox Logo

Przyszedł czas na kolejną większą aktualizację Xboxa. Tym razem wrześniowy update zafunduje nam korzystne zmiany w m.in. aplikacji Discorda czy sposobie działania VRR. Poza tym nowa łatka wprowadziła też kilka mniejszych usprawnień.

Aktualizacja Xbox – wrzesień 2023

VRR
Xbox – nowa opcja w ustawieniach VRR

Nowa wrześniowa aktualizacja Xboxa objęła zmiany w działaniu Discorda. Od teraz streamowanie naszych gier poprzez tę aplikację będzie łatwiejsze, bo ograniczy się tylko do wybrania stosownej opcji po trzech kliknięciach.

Kolejną ciekawostką jest nowa opcja w ustawieniach VRR. Do tej pory mogła być ona albo całkowicie wyłączona, albo non stop włączona. Teraz natomiast otrzymamy możliwość ustawienia zmiennej częstotliwości odświeżania wyłącznie podczas rozgrywki, aby nie przeszkadzała nam przykładowo podczas oglądania filmów.

Pozostałe nowości w aktualizacji Xboxa na wrzesień 2023 to:

  • Nowe miejsce wyświetlania i realizacji Nagród (niedostępne w Polsce)
  • Wprowadzenie nowych powiadomień o liście życzeń z Xbox Store (można je włączyć za pomocą przejścia do Ustawienia > Preferencje > Powiadomienia)
  • Łatwiejsze parowanie kontrolera z konsolą
  • Aktualizacja aplikacji Xboxa na PC: nowe funkcje, szybsze działanie i uroczystości związane z nadchodzącymi grami
  • Wprowadzenie funkcji raportowania głosowego dla mieszkańców wybranych krajów anglojęzycznych
  • Możliwość poproszenia znajomego o dołączenie do gry

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Kup Xbox Series X

Jak więc widać, wrześniowa aktualizacja Xboxa jest dosyć obszerna. Jej efekty zobaczymy już w tym tygodniu, bo wdrażanie już się rozpoczęło – na finalne rozpowszechnienie uaktualnienia na wszystkich konsolach trzeba jeszcze trochę poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.