Majowa aktualizacja dla aplikacji Xboxa na PC już dostępna! Microsoft przygotował szereg ciekawych zmian

Xbox-aplikacja-na-PC-aktualizacja-maj-2023

Microsoft poinformował właśnie o wdrożeniu aktualizacji, która objęła PC-tową aplikację Xboxa. Wśród zmian znajdują się m.in. łatwiejsze filtrowanie czy nowe funkcje dostępności. Poniżej umieściliśmy streszczenie najważniejszych nowości.

Aplikacja Xboxa na PC – aktualizacja na maj 2023

Xbox-aplikacja-na-PC-aktualizacja-maj-2023
Aktualizacja aplikacji Xboxa na PC na maj 2023

Pierwszą zmianą w majowej aktualizacji aplikacji Xboxa na komputery jest uproszczone odkrywanie nowych gier. Stało się to za sprawą ulepszenia ich kart, gdzie teraz znajdziemy metadane w postaci wydawcy tytułu czy daty jego dodania i usunięcia z PC Game Pass. Poza tym ułatwiono sortowanie kolekcji i umożliwiono filtrowanie produkcji pod kątem godzin potrzebnych do ich ukończenia.

Aktualizacja aplikacji Xboxa na PC wprowadza także nowe opcje dostępności, które podnoszą komfort grania na komputerach. Od teraz mamy również możliwość przypięcia do ekranu listy znajomych (na razie tylko dla testerów), czatu i okna imprez podczas rozgrywki.

Jeżeli chodzi o sieć znajomych, to ułatwiono też sposób na jej rozbudowę. Jednym kliknięciem możemy dodać do niej osoby, z którymi ostatnio graliśmy albo połączyć z aplikacją swoje konto Steam, aby przenieść listę towarzyszy z platformy Valve bezpośrednio do ekosystemu Xboxa.

Zobacz też: Ranking kamer samochodowych

Kup Xbox Series S

Jeżeli kogoś interesuje pełna lista zmian, to można ją znaleźć w tym miejscu. Warto też przypomnieć o uruchomionym niedawno programie rozdawnictwa, który pozwala subskrybentom planów Ultimate oraz PC Game Pass przekazać 14-dniowy okres próbny abonamentu na komputery maksymalnie pięciu swoim znajomym.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.