Gry w chmurze także ze wsparciem dla FPS Boost. Xbox Cloud Gaming zyskuje funkcję z Xbox Series X|S

Xbox Cloud Gaming FPS Boost

FPS Boost to świetna funkcja, która usprawnia działanie starszych gier na Xboxie Series X i Xboxie Series S. Dotychczas rozwiązanie było dostępne wyłącznie na wymienionych konsolach, ale Amerykanie zdecydowali, że od teraz z płynniejszej rozgrywki skorzystają także gracze bawiący się w ramach Xbox Cloud Gaming. Na dobry początek wsparcie dla FPS Boost otrzymało ponad 30 gier w chmurze.

FPS Boost w grach z Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming FPS Boost
Xbox Cloud Gaming

Wczoraj informowaliśmy, że ponad 70 nowych gier na Xboxa dostało wsparcie dla wstecznej kompatybilności i niemal 40 dla FPS Boost. Tak się jednak składa, że Microsoft po cichu przemycił też FPS Boost do wybranych tytułów działających w chmurze. Przechodząc do konkretów, oto ich pełna lista:

 1. Battlefield 4
 2. Beholder Complete Edition
 3. Dishonored Definitive Edition
 4. Dishonored: Death of the Outsider
 5. Dragon Age: Początek
 6. Dragon Age: Inkwizycja
 7. The Evil Within 2
 8. The Elder Scrolls IV: Oblivion
 9. Fallout 3
 10. Fallout 4
 11. Fallout 76
 12. Fallout: New Vegas
 13. Fable Anniversary
 14. Fable III
 15. Gears of War 2
 16. Gears of War 3
 17. Gears of War 4
 18. Gears of War: Judgment
 19. Gears of War: Ultimate Edition
 20. The Gardens Between
 21. Halo Wars 2
 22. Kameo: Elements of Power
 23. MotoGP 20
 24. My Time at Portia
 25. My Friend Pedro
 26. Prey
 27. ReCore
 28. Steep
 29. Shadow Warrior 2
 30. Titanfall 2
 31. Two Point Hospital
 32. Wasteland 3
 33. Yakuza 6: The Song of Life

Fani Xbox Cloud Gaming mają się z czego cieszyć, bo wymienione wyżej gry będą teraz wyraźnie płynniejsze niż dotychczas. Jednocześnie warto wspomnieć, że na opisanych tytułach z pewnością się nie skończy: znając Microsoft, już niedługo wsparcie dla FPS otrzymają kolejne produkcje działające w chmurze.

Nie da się ukryć, że gigant z Redmond podjął kolejną dobrą decyzję, bo jaki jest sens w trzymaniu tak ciekawej funkcji tylko dla nowych Xboxów, skoro równie dobrze mogą z niej skorzystać także inni gracze? No właśnie – żaden. Pozostaje nam tylko mieć nadzieje, że wprowadzenie FPS Boost dla gier w chmurze nie spowolni rozwoju tego rozwiązania na konsolach, bo wsparcie dla nowych tytułów niestety już teraz jest ogłaszane stosunkowo rzadko.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z