Xbox Cloud Gaming z czasem pozwoli grać również w gry pecetowe

Xbox Cloud Gaming

Wczoraj Microsoft zapowiedział ograniczoną betę Xbox Cloud Gaming w przeglądarce na komputerach z Windowsem 10 oraz smartfonach i tabletach Apple. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, że z czasem w chmurze uruchomimy także gry przeznaczone na PC. Nie da się ukryć, że to świetna wiadomość.

Chcesz kupić 20 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za ok. 100 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming z grami na PC – co wiemy?

Doskonale znany w branży szef Xboxa – Phil Spencer – odpowiadając na pytanie internauty, zapowiedział, że w przyszłości w ramach Xbox Cloud Gaming będzie można uruchamiać również gry pecetowe. Jednocześnie mężczyzna dodał, że jak na razie firma skupia się jedynie na grach konsolowych, co oznacza, że tytułów pecetowych w Xbox Cloud Gaming raczej nie doczekamy się w najbliższym czasie. Dobrze jednak wiedzieć, że prędzej czy później i tak się pojawią.

W swojej wypowiedzi będącej odpowiedzią na tweeta jednego z użytkowników Twittera Spencer przytoczył starania Xboxa w kwestii zapisów międzyplatformowych.

Jednym z powodów, dla których stawiamy na zapisy międzyplatformowe, jest fakt, że nie chcemy, aby gracze musieli decydować, w którą wersję gry w chmurze zagrają, chyba że sami tego chcą. Postępy muszą być przenoszone za pośrednictwem twojego konta, to samo dotyczy społeczności.

– Phil Spencer

Idea zapisów międzyplatformowych jest banalna – chodzi w niej o to, by w grach można było kontynuować zabawę od tego samego momentu, w której się skończyło, z tym że na innej platformie. Mówiąc jeszcze prościej, Xbox chce, aby zapisy z gier uruchamianych na PC można było wczytywać także na konsolach czy w chmurze i vice versa.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia