Beta Xbox Cloud Gaming od jutra na PC-tach z Windowsem 10 oraz smartfonach i tabletach Apple!

Xbox Cloud Gaming na Windows 10, iPad i iPhone

Od dłuższego czasu było wiadomo, że Microsoft pracuje nad udostępnieniem Xbox Cloud Gaming (dawniej xCloud) na komputery z Windowsem 10 oraz smartfony i tablety firmy Apple. Dziś dowiedzieliśmy się, że ograniczona beta tej usługi w przeglądarce dla wymienionych urządzeń wystartuje już jutro. To ci dopiero niespodzianka!

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming w przeglądarce na Windows 10, iPhone’ach oraz iPadach

xbox cloud gaming w przeglądarce windows 10 iphone ipad

O xCloud w przeglądarce pisaliśmy jeszcze w lutym, jednak wtedy mieliśmy do czynienia tylko i wyłącznie z nieoficjalnymi doniesieniami. Na szczęście dzisiaj nie musimy się już posiłkować przeciekami, bo jak podał Microsoft, od 20 kwietnia 2021 roku, czyli od jutra, granie w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate stanie się możliwe przez przeglądarki Google Chrome i Microsoft Edge na komputerach z systemem Windows 10, a także poprzez Safari na iPhone’ach oraz iPadach za pośrednictwem strony internetowej Xbox.com/play.

Z początku z usługi Xbox Cloud Gaming w przeglądarce skorzystają tylko losowo wybrani subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate, którzy otrzymają specjalne zaproszenie. Microsoft zacznie rozsyłać zaproszenia do ograniczonej bety już jutro, więc warto regularnie sprawdzać swoją skrzynkę mailową. Wraz z upływem czasu dostęp do testów będzie otrzymywać coraz więcej graczy. Microsoft przyjął taką strategię, by przed udostępnieniem usługi dla wszystkich móc zebrać feedback od testerów, który pozwoli firmie na upewnienie się, że wszystkie gry działają dobrze, a także na wyeliminowanie ewentualnych błędów i jej ogólne „dopieszczenie” przed oficjalną premierą.

Osoby, które otrzymają zaproszenie do testów Xbox Cloud Gaming w przeglądarce, we wszystkie gry będą mogły grać za pomocą kompatybilnego kontrolera (bezprzewodowego lub przewodowego), a także dzięki sterowaniu dotykowemu, choć tylko w przypadku nieco ponad 50 gier, które obsługują aktualnie ekrany dotykowe.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z