Xbox Cloud Gaming z imponującym wzrostem zainteresowania. Ta liczba robi wrażenie!

Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming to usługa Microsoftu pozwalająca na granie w chmurze. Mogłoby się wydawać, że nie jest ona przesadnie popularna, ale najnowsze dane wskazują, że zainteresowanie cały czas rośnie. Wynik w porównaniu do poprzedniego roku jest o niebo lepszy, a liczba robi wrażenie.

Ogromny wzrost zainteresowania Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming – community update

Catherine Gluckstein i Kevin LaChapelle — reprezentanci Microsoftu zajmujący się działem streamingu — poinformowali, że aktualnie gracze spędzają w grach z Xbox Cloud Gaming aż 1800% więcej godzin niż rok temu. Niewykluczone, że ma to związek z wrzuceniem Fortnite do chmury — całkiem niedawno Satya Nadella przyznał, że już ponad 4 miliony osób zagrały w hit Epic Games w ramach Xbox Cloud Gaming. Co ciekawe, aż milion z tych graczy po raz pierwszy spotkało się z ekosystemem Xbox.

Przeczytaj też: Najlepsze dyski do Xbox Series X|S

Microsoft stale ulepsza Xbox Cloud Gaming i dobrze widać, że firma pokłada w streamingu ogromne nadzieje. Co więcej, amerykański gigant jest bezapelacyjnym liderem na rynku, jeżeli chodzi o gry w chmurze. Konkurenci są daleko w tyle pod wieloma względami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.