Xbox Cloud Gaming pojawi się w goglach Meta Quest. Sprawdzimy bibliotekę Xbox Game Pass

Oculus Quest 2

Microsoft rozbudowuje swoje usługi i stawia nacisk na granie w chmurze. W ostatnich dniach Phil Spencer pokazał – prawdopodobnie specjalnie – nową przystawkę Xbox Keystone, która będzie służyła do rozgrywki poprzez sieć. Teraz z kolei poinformowano, że w przyszłości gigant z Redmond wprowadzi możliwość korzystania z Xbox Cloud Gaming na platformie Meta Quest VR.

Xbox Cloud Gaming będzie dostępne na goglach Quest

Meta Quest Pro

Microsoft i Meta doszły do porozumienia, dzięki czemu subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate i posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości tej drugiej firmy otrzymają dostęp do setek produkcji z wymienionej usługi. Poinformował o tym Satya Nadella w trakcie Meta Connect 2022, zdradzając, że po aktywowaniu Xbox Cloud Gaming na platformie Meta Quest zauważymy gry wyświetlane na wielkim ekranie w formie 2D. Zagrać w nie będziemy mogli za pomocą kontrolera Xbox, którego podłączymy do chociażby Oculus Quest 2.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 3000 zł

Warto jednak dopowiedzieć, że produkcje z Meta Quest VR nie będą odpalane jako natywne produkcje do wirtualnej rzeczywistości, a zwykłe wersje tychże pozycji dostępne na innych platformach. W ten sposób mamy poczuć się jak posiadacze kina domowego. Niemniej – firmy Microsoft i Meta Quest w dalszym ciągu będą pracować nad jeszcze lepszą integracją między obiema platformami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.