Xbox niebawem doczeka się nowego systemu osiągnięć? Zmiany mogą pojawić się już w 2024 roku

Xbox trofea

Microsoft regularnie stara się coraz bardziej ulepszać ekosystem Xbox, dodając do niego wiele nowych opcji oraz funkcji. Pewna część społeczności od dłuższego czasu domaga się przebudowy systemu osiągnięć, który zdaje się przestarzały. Nowe doniesienia wskazują jednak, że gigant z Redmond może już niebawem wszystkich zaskoczyć.

Nowy system osiągnięć może trafić na Xboxy w 2024 roku

Odcinek The XboxEra Podcast

W trakcie ostatniego odcinka podcastu The XboxEra Shpeshal Nick, bazując na swoich kontaktach, przekazał, że Microsoft „prawie skończył” przebudowę systemu osiągnięć w ekosystemie Xbox. Według tych informacji efekty tych prac powinniśmy zobaczyć już w 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nick nie zdradził żadnych konkretnych szczegółów, jednak spekuluje się, że ma on w pewnym stopniu przypominać to, co oferuje PlayStation. Chodzi przede wszystkim o system zbierania platynowych trofeów, które odblokowywane są poprzez zbieranie wszystkich innych osiągnięć.

Ciekawe doniesienia na ten temat przekazał jakiś czas temu Jez Corden z redakcji Windows Central. W trakcie rozmowy z Philem Spencerem podczas targów Gamescom 2023 dowiedział się, że firma faktycznie była zainteresowana przebudową tej opcji. Wyznał on wówczas, że jest to jednak kwestia priorytetów i wielu rzeczy, które wcześniej trzeba zmienić lub dodać.

Przeczytaj też: Smartfon do 4000 zł

Wieści te można przyjąć ze sporym zadowoleniem, bo nawet jeśli trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, to jesteśmy niemal pewni, że prędzej czy później to nastąpi. Mając to na uwadze, warto zastanowić się, jak Microsoft rozwiąże kwestie dotychczasowych osiągnięć zebranych przez graczy. Tym bardziej warto wypatrywać tych zmian.

Źródło: The XboxEra Podcast

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.