Microsoft jest o krok od przejęcia Activision Blizzard! Sąd odrzucił wniosek FTC o wstrzymanie transakcji

Activision Blizzard Microsoft FTC 2

W ostatnim czasie niezwykle głośno jest o procesie przejmowania Activision Blizzard przez Microsoft. Przedwczoraj pisaliśmy, iż Amerykanie zamierzają wkrótce domknąć fuzję, ale na drodze może im stać apelacja FTC. To już przeszłość, ponieważ dzisiaj dotarły do nas wieści, iż sąd odrzucił wniosek Federalnej Komisji Handlu o kolejne wstrzymanie transakcji.

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft coraz bliżej – zwycięstwo firmy nad FTC

Microsoft Activision Blizzard
Microsoft i Activision Blizzard

Microsoft ma co świętować, ponieważ Federalna Komisja Handlu, która jak dotąd robiła co mogła, aby zablokować fuzję z Activision Blizzard, oficjalnie poległa. Dziś rano sąd odrzucił wniosek FTC o kolejne „tymczasowe wstrzymanie” transakcji, oczyszczając Amerykanom drogę do przejęcia twórców Call of Duty.

Microsoft może formalnie sfinalizować transakcję przejęcia Activision Blizzard już 21 lipca 2023 roku o godzinie 23:59, kiedy to aktualna blokada dobiegnie końca. Niemniej Amerykanie mają na swojej drodze jeszcze jedną przeszkodzę, którą jest brytyjskie CMA. Organizacja z Wielkiej Brytanii ostatnio robi Microsoftowi pod górkę, ale w teorii gigant z Redmont mógłby zignorować Brytyjczyków i wziąć na klatę wynikające z tego konsekwencje.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Niemniej taki scenariusz jest raczej mało prawdopodobny, dlatego w najbliższych dniach sytuacja z CMA zapewne się rozwiąże. Wiceprezes Microsoftu, Brad Smith, w oświadczeniu dla The Verge tak skomentował dzisiejszą decyzję sądu:

Doceniamy szybką reakcję Dziewiątego Okręgu odrzucającą wniosek FTC o dalsze opóźnienie fuzji. To przybliża nas o kolejny krok do mety tego maratonu globalnych regulacji.

Brad Smith
Kup Xbox Series X

Co tu dużo mówić: Microsoft jest o krok od przejęcia Activision Blizzard. Wygląda na to, że Amerykanie najgorsze mają już za sobą, ale kto wie, czy Brytyjczycy nie ukrywają jeszcze w rękawach jakichś asów. W każdym razie nadchodzące dni będą w branży niezwykle interesujące.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.