Xbox Game Pass wkrótce na Android TV? Zalążek wsparcia dla nowej platformy już jest

Xbox Game Pass na telewizorach

Usługa Xbox Game Pass działa już na naprawdę wielu urządzeniach, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo doczekamy się też wsparcia dla telewizorów z systemem Android TV. Najnowsza poszlaka jednoznacznie wskazuje, że Microsoft cały czas pracuje nad udostępnieniem swojego abonamentu z grami na kolejnej platformie. Nic, tylko się cieszyć!

Xbox Game Pass na Android TV wydaje się być bliżej niż dalej

Xbox Game Pass Android TV
Ikona Xbox Game Pass na ekranie głównym Android TV (fot. 9to5Google.com)

W czerwcu Microsoft oficjalnie poinformował, że chce wdrożyć Xbox Game Pass na telewizorach ze Smart TV. Mając to na uwadze, nikogo nie powinno przesadnie zdziwić odkrycie redakcji 9to5Google, które jednoznacznie wskazuje, że Xbox Game Pass na Android TV jest tylko kwestią czasu. Otóż w aplikacji Xbox Game Pass przeznaczonej na smartfony i tablety z Androidem (wersja 2107) pojawił się zalążek wsparcia dla Android TV; po załadowaniu aplikacji na telewizorze jej ikonka pojawia się już na ekranie głównym.

Aby aplikacja wyświetliła się na ekranie głównym w systemie Android TV, programiści muszą zaimplementować dodatkowy kod. Jeśli tego nie zrobią, użytkownicy wciąż będą mogli uzyskiwać do niej dostęp, ale przez menu ustawień lub specjalny launcher. Fakt, że deweloperzy pracujący nad aplikacją Xbox Game Pass zadali sobie trud, by jej ikona pojawiła się na ekranie głównym telewizorów z Android TV nie może być przypadkiem. Oficjalny debiut Xbox Game Pass na Android TV jest w zasadzie pewny; pytanie tylko, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać.

Pod koniec warto wspomnieć, że gry z Xbox Game Pass na Android TV będą uruchamiane w chmurze w ramach Xbox Cloud Gaming. To z kolei oznacza, że nie obejdzie się bez szybkiego internetu ani kompatybilnego kontrolera.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z