Xbox Game Pass zmierza na telewizory i inne urządzenia! Microsoft rozważa też wprowadzenie nowych planów

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass rozwija się w błyskawicznym tempie. Dziś Microsoft zdradził co nieco statystyk na temat usługi i podzielił się swoimi planami na jej rozwój. Dowiedzieliśmy się m.in. że granie w chmurze stanie się możliwe na kolejnych urządzeniach, w tym telewizorach Smart TV.

Xbox Cloud Gaming na kolejnych urządzeniach, nowe plany Xbox Game Pass i więcej informacji od Microsoftu

Xbox center of gaming

Microsoft właśnie zapowiedział, że Xbox Game Pass pojawi się na „kolejnych ekranach”. Firma prowadzi już rozmowy z producentami telewizorów, aby usługa stała się częścią modeli ze Smart TV. Dzięki temu użytkownicy będą mogli poczuć, że grają na konsoli, mimo że tak naprawdę jej nie posiadają. Do rozpoczęcia zabawy będzie potrzebny jedynie kontroler, aktywny abonament Xbox Game Pass Ultimate i w miarę szybki internet, bo gry będą uruchamiane w chmurze w ramach Xbox Cloud Gaming.

Microsoft pracuje też nad swoimi własnymi urządzeniami do grania w chmurze, aby umożliwić graczom z całego świata uruchamianie ulubionych gier na dowolnym telewizorze lub monitorze bez konieczności posiadania konsoli czy komputera. Ponadto firma rozważa wprowadzenie nowych planów Xbox Game Pass, aby więcej osób mogło spędzać czas w wirtualnych światach niezależnie od posiadanych urządzeń, miejsca zamieszkania czy sytuacji finansowej. Warto jeszcze wspomnieć, że gigant rozmawia już z operatorami telekomunikacyjnymi na temat kolejnych programów w stylu Xbox All Access, które pozwolą użytkownikom zdobyć konsolę razem z Game Passem w zamian za niską comiesięczną opłatę.

Granie w chmurze w ramach Xbox Game Pass Ultimate staje się coraz lepsze. W ciągu kilku najbliższych tygodni wszyscy chętni będą mogli skorzystać z Xbox Cloud Gaming w przeglądarce (Edge, Chrome, Safari), a jakby tego było mało – aktualizacja centrów danych Microsoftu zostanie wkrótce ukończona. To z kolei oznacza, że gry w chmurze będą uruchamiane na najnowszych Xboxach Series X, co przełoży się na zauważalny wzrost płynności działania, krótsze ekrany ładowania i ogólnie lepsze wrażenia z rozgrywki. Na koniec warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku usługa Xbox Cloud Gaming zostanie zintegrowana z aplikacją Xbox na PC, a także konsolami. Posiadacze Xboxów będą mogli sprawdzać gry przed rozpoczęciem ich pobierania.

Ciekawe statystyki na temat Xbox Game Pass

Plany Microsoftu związane z Xbox Cloud Gaming mamy już omówione, więc skupmy się teraz na statystykach Game Passa. Przechodząc do konkretów:

  • Subskrybenci Xbox Game Pass sprawdzają o 30% więcej gatunków i grają w 40% więcej gier. Ponad 90% abonentów przyznało, że zagrało w grę, której nigdy by nie uruchomili, gdyby nie było jej w Game Passie.
  • Posiadacze Game Passa wydają 50% więcej pieniędzy na gry i dodatki.
  • Na podstawie średniej z całej biblioteki subskrypcji, twórcy zauważają ponad 8-krotny wzrost zainteresowania grą, gdy ta pojawia się w Game Passie.
  • Od momentu połączenia EA Play z Xbox Game Pass Ultimate, liczba godzin spędzonych w grach Electronic Arts dostępnych w ramach usługi na platformach Microsoftu wzrosła o ponad 200%.
  • Mimo że gra Outriders trafiła do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery, to i tak w pierwszym tygodniu od debiutu była najlepiej sprzedającą się produkcją cyfrową na Xboxa. Ponadto Outriders uplasowało się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów na Xboxa kwietniu 2021. Game Pass przyciągnął do gry polskiego studia miliony graczy.
  • MLB: The Show 21 było najlepiej sprzedającą się grą na Xboxa w kwietniu 2021. W dniu premiery produkcja zadebiutowała w Xbox Game Pass, dzięki czemu zyskała miliony nowych odbiorców.

Z istotniejszych informacji wypada dodać, że w każdym kwartale Microsoft chce docelowo udostępniać w Xbox Game Pass co najmniej jedną nową grę first-party, czyli od należących do firmy studiów. W portfolio Amerykanów znajduje się obecnie ponad 20 deweloperów, więc wydaje się to wykonalne.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z