Assassin’s Creed Valhalla wkrótce w Xbox Game Pass? Zasugerował to polski Xbox Store

Assassin's Creed Valhalla Xbox Game Pass

Microsoft od jakiegoś czasu coraz mocniej współpracuje z Ubisoftem, który stopniowo wprowadza do biblioteki Xbox Game Pass kolejne gry ze swojego portfolio. Stosunkowo niedawno w abonamencie pojawiło się Assassin’s Creed Odyssey, ale wygląda na to, że niedługo do Game Passa trafi też Assassin’s Creed Valhalla. Tak przynajmniej sugeruje znaleziona przez nas poszlaka w polskim Xbox Store.

Assassin’s Creed Valhalla w Xbox Game Pass – przeciek sugeruje, że gra trafi do usługi

Xbox Game Pass Assassin's Creed Valhalla plotka
Assassin’s Creed Valhalla z plakietką „Game Pass” – zrzut ekranu z Xbox Store

Mając w planach zakup starszych części Assassin’s Creed, wszedłem do Xbox Store, aby zorientować się, czy poszczególne odsłony serii nie zostały przecenione. Moją uwagę przyciągnęła plakietka z napisem „Game Pass”, która znalazła się w prawym dolnym rogu okładki Assassin’s Creed Valhalla. Jest to szczególnie ciekawe, ponieważ obecnie gra nie znajduje się w abonamencie Microsoftu; nie ogłoszono też, żeby w najbliższym czasie miała do niego trafić.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 4

Niestety po kilku odświeżeniach strony plakietka na okładce Assassin’s Creed Valhalla zniknęła, ale na szczęście udało mi się ją uwiecznić na powyższym zrzucie ekranu. W takiej sytuacji jak zawsze możliwości są dwie: albo ktoś z Microsoftu mocno się pospieszył i gra rzeczywiście lada moment zadebiutuje w Xbox Game Pass, albo był to zwykły błąd ze strony Amerykanów. Warto trzymać kciuki za pierwszą z opcji.

Przeczytaj też: Gry RPG

Co szczególnie interesujące, wczoraj od premiery Assassin’s Creed Valhalla minęły równe 2 lata. Biorąc to pod uwagę oraz fakt, że relacje Microsoftu z Ubisoftem są naprawdę dobre, jest wysoce prawdopodobne, że Amerykanie rzeczywiście szykują się do wrzucenia gry do swojego abonamentu.

Przeczytaj też: Kody do GTA SA

W przyszłym tygodniu poznamy ofertę Xbox Game Pass na drugą połowę listopada 2022. Czy na liście znajdzie się Assassin’s Creed Valhalla? Jest na to naprawdę duża szansa, ale lepiej nie robić sobie przesadnych nadziei – w końcu podobne błędy zdarzały się już w przeszłości. Z drugiej strony tym razem okoliczności są naprawdę sprzyjające…

Aktualizacja – 17.11.2022, 20:22

Ubisoft potwierdził, że logo Game Passa przy Assassin’s Creed Valhalla pojawiło się w Xbox Store w wyniku błędu. W najbliższym czasie gra niestety nie trafi do usługi.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.