Battlefield 2042 w Xbox Game Pass – 10 godzin darmowego dostępu dla subskrybentów to najgorszy scenariusz

Battlefield 2042

Battlefield 2042 został oficjalnie zapowiedziany. Jak na razie odbiór społeczności jest bardzo pozytywny, czemu zresztą trudno się dziwić, bo wygląda na to, że twórcy wzięli sobie do serca uwagi graczy przy poprzednich odsłonach serii. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w najgorszym wypadku subskrybenci Xbox Game Pass będą mogli przetestować najnowszego Battlefielda zupełnie za darmo aż przez 10 godzin, a jakby tego było mało – otrzymają wcześniejszy dostęp do otwartej bety. W najgorszym wypadku, bo pełna wersja gry wciąż może zadebiutować w usłudze Microsoftu na premierę.

Czy Battlefield 2042 trafi do Xbox Game Pass? Najgorszy scenariusz nie jest wcale taki zły

Battlefield 2042 w EA Play
Informacje dot. Battlefielda 2042 w EA Play

Premiera Battlefielda 2042 odbędzie się 22 października 2021 roku, jednak subskrybenci EA Play będą mogli rozpocząć zabawę tydzień wcześniej w ramach 10-godzinnego darmowego dostępu. To samo tyczy się użytkowników Xbox Game Pass PC i Xbox Game Pass Ultimate, bo jak wiadomo – EA Play wchodzi w skład tych abonamentów. Ponadto osoby opłacające którąkolwiek z wymienionych subskrypcji otrzymają wcześniejszy dostęp do otwartej bety, choć jak na razie nie podano daty jej rozpoczęcia. Z innych korzyści warto wymienić jeszcze 10% zniżki na zamówienia przedpremierowe.

Pod koniec należy wspomnieć, że dzisiejsze doniesienia wcale nie oznaczają, że pełna wersja Battlefielda 2042 nie zadebiutuje w Xbox Game Pass na premierę. To po prostu najgorszy możliwy scenariusz, bo jak już wspomnieliśmy wcześniej, gra wciąż może trafić do usługi Microsoftu. Prezentacja nagrania z rozgrywki jest planowana na niedzielę, czyli ten sam dzień, w którym odbędzie się konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase. Zostało już potwierdzone, że na wydarzeniu obejrzymy gameplay z Battlefielda 2042 i być może dowiemy się, że 22 października gra wzbogaci ofertę Xbox Game Pass. Oczywiście to nic pewnego, choć plotki o nowym Battlefieldzie w usłudze Amerykanów krążą po Sieci już od bardzo dawna i takie ogłoszenie nie byłoby przesadnym zaskoczeniem.

Zwiastun Battlefield 2042

Nawet jeśli pełna wersja gry nie pojawi się w abonamencie Microsoftu, to po prawdzie i tak nie będzie można narzekać. Lepsze 10 godzin darmowego dostępu i wcześniejsza beta niż nic. W każdym razie poczekajmy do niedzieli – być może usłyszymy dobre wieści, choć lepiej nie robić sobie zbyt wielkiej nadziei.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z