Xbox Game Pass bez Call of Duty? Sony blokuje dodanie gier do usługi

Call of DUty

Sony zażarcie walczy z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft. Jednym z efektów takiej transakcji miałoby być m.in. pojawienie się kluczowych dla rynku serii gier w ramach usługi Xbox Game Pass. Mowa tutaj na przykład o grach spod szyldu Call of Duty. Japońska firma próbuje zablokować możliwość dodania tych gier do abonamentu.

Xbox Game Pass nie otrzyma gier z serii Call of Duty?

Saga przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft okazuje się być długą i pełną zwrotów akcji. W ostatnim czasie amerykański gigant musiał bronić swojej wizji transakcji przed Brytyjskim Urzędem ds. Konkurencji i Rynków. Jedną z rzeczy, której można się było wówczas dowiedzieć, jest to, że Sony rzekomo zablokowało możliwość dodania gier z serii Call of Duty do usługi Xbox Game Pass.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Informację przekazał na Twitterze Klobrille, czyli insider dobrze zorientowany w środowisku Xboxa oraz studiów przygotowujących gry dla amerykańskiej firmy. W obliczu doniesień jakoby Sony miało podpisać specjalną umowę z Activision, obawy o zdobycie pozycji monopolisty przez Microsoft powinny się uspokoić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.