Czy Xbox Game Pass podrożeje po przejęciu Activision Blizzard? Microsoft zabrał głos

Xbox Game Pass

Niedawno informowaliśmy o tymczasowej blokadzie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, która jest efektem działań niezależnej amerykańskiej agencji rządowej FTC. Jeżeli jednak dojdzie do fuzji dwóch wymienionych firm, pojawić się mogą wątpliwości co do wpływu tego wydarzenia na portfele graczy. Microsoft zabrał głos w związku z planowanym przejęciem Activision Blizzard, biorąc również pod uwagę ceny abonamentu Xbox Game Pass.

Według Microsoftu fuzja z Activision Blizzard nie wpłynie na ceny usługi Xbox Game Pass

Activision Blizzard Microsoft
Activision Blizzard & Microsoft

Wygląda jednak na to, że gracze mogą być spokojni o swoje portfele. Microsoft po przejęciu Activision Blizzard nie planuje natychmiastowego wzrostu cen abonamentu Xbox Game Pass, nawet po dodaniu do biblioteki takich tytułów jak seria Call of Duty. W przekazanym FTC dokumencie sądowym czytamy, że ceny usługi Microsoftu utrzymają się na obecnym poziomie, pomimo wprowadzenia do katalogu gier znacznie zwiększających jej atrakcyjność.

Transakcja przyniosłaby korzyści konsumentom, udostępniając gry z serii Call of Duty w abonamencie Xbox Game Pass w dniu premiery na konsolach (bez jednoczesnego wzrostu cen usługi), na Nintendo i w innych usługach, które umożliwiają strumieniowanie w chmurze.

Dokumentacja sądowa przekazana FTC

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Warto dodać, że wspomniany zapis może być również rodzajem zabezpieczenia – organy regulacyjne i sądy mogłyby nie zaakceptować natychmiastowej podwyżki cen po zamknięciu fuzji. Wygląda więc na to, że gracze nie muszą obawiać się dodatkowych kosztów, przynajmniej w najbliższym czasie. Na ten moment pozostaje nam jednak obserwować dalszy rozwój wydarzeń.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.