[Akt.] Koniec Xbox Live Gold jest bliski! Xbox Game Pass Core ma zastąpić usługę po 21 latach

Xbox Game Pass Core

Przez wiele lat usługa Xbox Live Gold była dla posiadaczy konsol od Microsoftu niemal podstawową, w ramach której otrzymywało się przede wszystkim dostęp do rozgrywek sieciowych. Wartością dodaną były także oferowane co jakiś czas darmowe produkcje, jednak z czasem opcja ta zdecydowanie zaczęła tracić swój prestiż na rzecz Xbox Game Pass. Microsoft, mając to na uwadze, postanowił najwidoczniej wprowadzić w życie konkretne zmiany.

Koniec Xbox Live Gold. Usługa ustąpi miejsca Xbox Game Pass Core

Xbox Game Pass - ceny wariantów
Cennik wszystkich wariantów Xbox Game Pass

Zgodnie z informacjami podanymi pierwotnie przez redakcję Windows Central (a następnie kolportowanymi przez serwis Cafe Naver), już za relatywnie niedługi czas usługa Xbox Live Gold przejdzie do historii, ustępując miejsca Xbox Game Pass Core. Nowa oferta ma zadebiutować dokładnie 1 września 2023 roku i na start oferować możliwość ogrania „25 wysokiej jakości gier”.

Na liście produkcji, które dostępne będą w ramach Xbox Game Pass Core, mają znaleźć się m.in. następujące pozycje:

 1. Among Us;
 2. Descenders;
 3. DOOM Eternal;
 4. Dishonored;
 5. Fable Anniversary;
 6. Fallout 4;
 7. Fallout 76;
 8. Forza Horizon 4;
 9. Gears 5;
 10. Grounded;
 11. Halo 5: Guardians;
 12. State of Decay 2;
 13. Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited;
 14. Psychonauts 2;
 15. Ori and the Will of the Wisps;
 16. Human Fall Flat, INSIDE;
 17. Hellblade: Senua’s Sacrifice;
 18. Halo Wars 2.

Jednocześnie Microsoft zapowiedział, że zestawienie produkcji oferowanych w ramach Xbox Game Pass Core będzie sukcesywnie rosnąć. Trzeba też pamiętać, że abonament ten ma być najniższym wariantem umożliwiającym rozgrywkę online.

Warto także pochylić się nad samą ceną tego wariantu abonamentu, bo tam ma być dokładnie taka sama jak w przypadku Xbox Live Gold, a więc 9,99 dolara/ miesiąc lub 59,99 dolarów/ rok. Istotny w tym wszystkim jest także fakt, że wszystkie darmowe gry zdobyte dzięki poprzedniemu wariantowi usługi mają pozostać na naszym koncie, więc nie musimy martwić się o ewentualną utratę.

Jednocześnie osoby opłacające Xbox Game Pass Core będą mogły prawdopodobnie liczyć na serie zniżek podobnych do tych oferowanych przez Xbox Game Pass Ultimate.

Przeczytaj też: Gry podobne do Heroes 3

Wygląda na to, że Microsoft oficjalnie dorobi się kolejnej niezwykle intrygującej opcji subskrypcyjnej. Ciężko jednak stwierdzić, czy przyciągnie do siebie ona wielu klientów, zważywszy na fakt, że Xbox Game Pass dedykowany na konsole to koszt 10,99 dolarów, PC Game Pass zaś kosztuje 9,99 dolarów.

Kup Xbox Series X

Bez względu na to widać, że gigant z Redmond nie zatrzymuje się i stale próbuje ulepszać swoje flagowe usługi związane z grami. To zaś powinno zdecydowanie cieszyć.

Aktualizacja – 17.07.2023, 11:19

Koniec Xbox Live Gold to też najprawdopodobniej koniec sposobów na tani Xbox Game Pass Ultimate. Przeanalizowaliśmy, dlaczego wszystko na to wskazuje.

Aktualizacja 2 – 17.07.2023, 15:47

Xbox Game Pass Core został oficjalnie zapowiedziany, a Xbox Live Gold przestanie istnieć 14 września 2023 roku. 1 września do historii przejdzie oferta Games with Gold.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.