To największa premiera w historii Xbox Game Pass! Żadna inna gra nie wykręciła takiego wyniku

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to szalenie popularna subskrypcja Microsoftu, której oferta regularnie powiększa się o nowe gry. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jaka była największa premiera w historii tej usługi. Nie da się jednak ukryć, że dla wielu tytuł tej gry nie będzie zbyt wielkim zaskoczeniem.

Największa premiera w historii Xbox Game Pass

Diablo 4
Diablo 4

W marcu 2024 roku do Xbox Game Pass trafiło Diablo 4 i jak poinformował teraz Matt Booty – głowa Xbox Studios – gra Activision Blizzard była największą premierą 1st party w historii abonamentu. Swoje stwierdzenie mężczyzna oparł na liczbie godzin, które gracze spędzili w najnowszej odsłonie kultowej serii. Precyzując, w ciągu pierwszych 10 dni od dodania Diablo 4 do Game Passa, rozegrano 10 milionów godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, swojego czasu Microsoft informował, że w przypadku pojedynczej premiery najwięcej subskrybentów do Xbox Game Pass przyciągnął Starfield, więc na logikę wychodzi na to, że jeśli Diablo 4 nie udało się pobić również tego rekordu, to w hit Activision Blizzard musieli grać w większości aktualni użytkownicy XGP.

Diablo 4 po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością. Niemniej zostało już potwierdzone, że do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery trafi Call of Duty: Black Ops 6. „Hype” wokół nadchodzącej strzelanki jest ogromny, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że właśnie ta gra zdetronizuje ustalony przez Diablo 4 rekord.

Oczywiście są to tylko przewidywania, które mogą, choć wcale nie muszą się sprawdzić. A Wy co sądzicie? Black Ops 6 przebije wynik Diablo 4 w ramach Xbox Game Pass? Napiszcie w komentarzach!

Źródło: Xbox Era

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.