Plan rodzinny w Xbox Game Pass — Microsoft podobno pracuje nad tańszą subskrypcją dla nawet 5 osób!

Xbox Game Pass aplikacja

Xbox Game Pass to niekwestionowany lider wśród subskrypcji z grami. Wiele osób nazywa usługę Microsoftu mianem „Netflixa z grami” i trzeba przyznać, że to dość trafne określenie, choć istotną różnicą pomiędzy tymi dwoma abonamentami jest brak planu rodzinnego w Xbox Game Pass. Wygląda jednak na to, że już niedługo może się to zmienić.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Plan rodzinny Xbox Game Pass Family może wkrótce stać się rzeczywistością

Co to jest Xbox Game Pass Ultimate

Portal Windows Central, powołując się na zaufane źródła, poinformował, że Xbox Game Pass dostanie plan rodzinny. Niestety serwis nie zna konkretnej daty, ale „Xbox Game Pass Family” może zadebiutować jeszcze w tym roku. Subskrypcja rodzinna podobno zaoferuje dostęp do biblioteki gier do 5 osób jednocześnie, przy znacznie niższej cenie, niż gdyby każdy z członków miał opłacać abonament osobno.

Subskrypcją zarządzać będzie posiadacz „głównego konta”, na podobnej zasadzie jak działa to obecnie w Netflixie. Na ten moment nie wiadomo, czy plan rodzinny będzie dostępny wyłącznie w ramach najdroższego pakietu, czyli Xbox Game Pass Ultimate, ale zdecydowanie miałoby to największy sens. Nie mamy też stuprocentowej pewności co do tego, czy XGP Family rzeczywiście zadebiutuje, bo dopóki w temacie nie wypowie się sam Microsoft, niczego nie można brać za pewnik.

Przeczytaj też: Pierwsze gry z kwietniowego Games with Gold już dostępne

Niemniej już w 2020 roku Phil Spencer wyraźnie zaznaczył, że chciałby zaimplementować plan rodzinny w Game Passie, więc zdecydowanie coś może być na rzeczy. Od tej wypowiedzi minęło już sporo czasu, dlatego aż chciałoby się powiedzieć „czas najwyższy”. Nie da się ukryć, że Xbox Game Pass Family to coś, z czego wielu by się ucieszyło. Plan rodzinny wydaje się po prostu naturalnym kamieniem milowym w rozwoju usługi Microsoftu — jej specyfika sprzyja takiemu rozwiązaniu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z