Światowy hit niedługo zniknie z Xbox Game Pass! Subskrypcję opuści najbardziej znana gra z całej oferty

xbox game pass

Mimo że Microsoft nie ujawnił jeszcze oferty Xbox Game Pass na drugą połowę grudnia 2023, to właśnie dowidzieliśmy się, iż subskrypcję niedługo opuści prawdopodobnie najbardziej znana gra, jaka jest w niej obecna. To fatalne wieści dla wielu graczy, ale cóż – taka kolej rzeczy. Warto się sprężyć, jeżeli ktoś chce zdążyć ją jeszcze ograć.

GTA 5 oznaczone do usunięcia Xbox Game Pass

aplikacja Xbox Game Pass GTA 5 usuwane
Powiadomienie z aplikacji Xbox Game Pass o usuwaniu GTA 5

W aplikacji mobilnej Xbox Game Pass kilka minut temu wyskoczyło powiadomienie informujące, że już 31 grudnia 2023 roku z subskrypcji usunięte zostanie Grand Theft Auto 5. Produkcji studia Rockstar Games nie trzeba nikomu przedstawiać, ale mimo iż gra jest dostępna na rynku od dawna, z pewnością są osoby, które nie miały jeszcze okazji jej sprawdzić. Dlatego też abonenci Game Passa, mający na swojej „kupce wstydu” GTA 5, powinni się mocno sprężyć.

Przeczytaj też: Najlepsze smartfony do 4000 zł

Co ciekawe, po kliknięciu powiadomienia i przejściu do zakładki w aplikacji zawierającej listę gier oznaczonych do usunięcia w najbliższym czasie brak jest GTA 5. Niemniej zapewne rzeczona notyfikacja nie jest błędem ze strony Microsoftu, a raczej po prostu została ona wysłana nieco za wcześniej.

Mówiąc prościej, Grand Theft Auto 5 na 99,9% wyleci z biblioteki Xbox Game Pass w Sylwestra i to ze wszystkich platform dostępnych w ramach abonamentu (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, chmura). Subskrybenci chcący zachować dostęp do gry mogą ją teraz kupić w Xbox Store z 20-procentowym rabatem, dopóki wciąż pozostaje ona dostępna w ofercie XGP.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Aplikacja Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.