Xbox Game Pass w ogniu krytyki. Powodem zamieszanie z dostępem do gry online

xbox game pass

Po uprzednich niepotwierdzonych informacjach Microsoft potwierdził wczoraj, że już 14 września usługa Xbox Live Gold przechodzi do historii, a jej miejsce zajmie Xbox Game Pass Core. Ta forma abonamentu ma być tańszą i stosownie mniejszą alternatywą dla najpopularniejszego obecnie Xbox Game Pass Ultimate. Zapowiedź ta sprowokowała jednak część graczy do wyrażania ogólnego niezadowolenia z powodu zamieszania spowodowanego dostępem do rozgrywek online.

Xbox Game Pass Core jako tańsza alternatywa oferuje coś, czego nie uświadczą użytkownicy Xbox Game Pass na konsolach

Zgodnie z ujawnionymi wczoraj informacjami Xbox Game Pass Core poza tym, że oferuje dostęp do 25 różnorodnych produkcji oraz zapewnia specjalne rabaty, to gwarantuje także możliwość rozgrywki online. To wszystko za 29 zł miesięcznie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pewnym kuriozum, które wzbudziło niemałą konsternację wśród graczy, jest fakt, że Xbox Game Pass w wydaniu tylko na konsole kosztuje 39,99 zł na miesiąc i nie oferuje możliwości grania online. Oznacza to, że osoby chcące pograć w cokolwiek ze znajomymi muszą dopłacać do Xbox Game Pass Ultimate.

Takie spostrzeżenia sprawiły, że cześć graczy zaczęła postulować, by Microsoft ostatecznie porzucił wymóg opłacania jakichkolwiek abonamentów za możliwość gry online. Uważają oni, że taki rodzaj zabawy powinien być standardem, który nie powinien być chowany za żadnym paywallem.

Mniej wymagający gracze twierdzą, że skoro i tak zdecydowana większość użytkowników konsol Xbox korzysta z różnych wariantów Game Passa, to opcja grania po sieci powinna być dostępna w każdym wariancie, bez rozróżniania na poziomy.

Przeczytaj też: Gry point and click

Czy producent Xboxów wsłucha się w głosy swoich konsumentów i zdecyduje się na rewolucje w tym zakresie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, zważywszy na fakt, że to właśnie „Zieloni” jako pierwsi wprowadzili opłaty za możliwości gry online. Czasy się jednak zmieniają i to, co kiedyś faktycznie mogło być postrzegane jako „luksus”, dzisiaj nie jest niczym nadzwyczajnym.

A co Wy sądzicie na temat płatnego dostępu do gier online na konsolach? Jest to już relikt przeszłości, czy nadal ma to jakiś szczególny sens? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.