Xbox Game Pass podrożał, ale Microsoft liczy na zainteresowanie innych graczy. Lepsza oferta w PC Game Pass

PC Game Pass

Dzisiejszej nocy dowiedzieliśmy się, że Xbox Game Pass doczeka się poważnych zmian nie tylko w cenie, ale także w kwestiach oferowania gier swoim subskrybentom. Nie są to szczególnie dobre wieści, bo czeka nas dość zauważalna podwyżka lub brak możliwości ogrywania gier na premierę, co do tej pory było sztandarową opcją oferowaną przez Microsoft. Jeden z ważniejszych branżowych analityków postanowił wytłumaczyć, czemu gigant z Redmond zdecydował się na takie posunięcie właśnie teraz.

Microsoft nie jest zadowolony z liczby subskrybentów Xbox Game Pass i dlatego oferuje lepsze warunki graczom na PC

Daniel Ahmad twierdzi, że jednym z czynników, które wpłynęły na zwiększenie ceny Xbox Game Pass, jest fakt, iż nie odnotowuje ona żadnego znaczącego wzrostu bazy klientów, a co za tym idzie — przychodów. Największą grupą subskrybentów nadal pozostają posiadacze konsol Xbox, a zmiany w planach i zamknięcie gier Day One za dodatkową opłatą ma zachęcić ich do przejścia na wyższe plany rozliczeniowe.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ten sposób Microsoft chce zapewnić sobie wzrosty przychodów przy jednoczesnym braku wzrostów ogólnej bazy klientów. Z korporacyjnego punktu widzenia jest to całkowicie zrozumiały ruch, zwłaszcza kiedy zarząd ciągle nastawiony jest na wzrost wpływów z danej usługi.

PC Game Pass Everspace 2
PC Game Pass

Jednocześnie analityk zauważa, że gracze mobilni oraz pecetowi nie decydowali się na wykupywanie Xbox Game Pass w tempie zakładanym przez Microsoft. Firma robi co może, aby zachęcać te grupy graczy do regularnego opłacania subskrypcji i dlatego w ramach PC Game Pass za 47,99 zł nadal gry będą dostępne w ramach opcji Day One. Najwidoczniej firma chce przekonać posiadaczy komputerów osobistych do swojej usługi, zapewniając im atrakcyjną ofertę.

Pozostaje wobec tego pytanie, czy taka strategia przyniesie jakikolwiek skutek? Z jednej strony premiery gier w PC Game Pass to świetna sprawa, ale akurat na tej platformie od lat króluje Steam, a sami konsumenci są raczej przyzwyczajeni do kupowania gier i niespecjalnie interesują ich abonamenty. Z drugiej strony PC Game Pass będzie kosztować mniej niż XGP Standard, ale za to zaoferuje znacznie więcej. Ciekawe.

Źródło: Twitter: Daniel Ahmad

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.