Xbox Game Pass znów OGROMNIE drożeje! Abonament czekają poważne zmiany

xbox game pass

Nie tak dawno temu mierzyliśmy się z ostatnią podwyżką cen Xbox Game Pass. Pora zapiąć pasy, bo nadchodzi kolejny cios ze strony Microsoftu. W Polsce zapłacimy odczuwalnie więcej.

Xbox Game Pass – podwyżka cen, nowy plan usługi i koniec oddzielnego abonamentu dla konsol

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

W obecnej sytuacji gospodarczej można się było tego spodziewać – Xbox Game Pass znów zauważalnie drożeje. Zacznijmy od tej zmiany, jako że to kwestia, która najbardziej interesuje graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft podał już oficjalne ceny obowiązujące w Polsce. W naszym kraju podwyżki będą prezentować się następująco:

  • PC Game Pass39,99 zł / 47,99 zł
  • Xbox Game Pass Ultimate62,99 zł / 73,99 zł

Cena za 12-miesięcy planu Game Pass Core również zostanie podniesiona, ale nie w naszym przypadku. W Polsce nadal więc będziemy płacić za usługę równe 249 zł.

Nowy cennik wejdzie w życie już 10 lipca 2024 roku. Jeśli opłacamy subskrypcję cyklicznie, zmiany dotkną nas już 12 września.

W tym miejscu warto wspomnieć, że z naszym poradnikiem można kupić Xbox Game Pass znacznie taniej. Warto się spieszyć, bo ceny kodów również zapewne pójdą zauważalnie w górę:

Co wprawniejsze oko zauważyło, że nie wspomnieliśmy o Xbox Game Pass dla konsol. Poinformowano nas bowiem, że usługa ta zostanie zlikwidowana i zastąpiona przez plan Xbox Game Pass Standard, który poza zmianą nazwy wyróżni się tym, że nie będą w nim dostępne nowe gry na premierę (będą dodawane później względem planu Ultimate).

Prawo do kontynuowania tego abonamentu zachowają osoby, które obecnie go opłacają. Jeśli z tego zrezygnują, a ich członkostwo wygaśnie, Game Pass na konsolę przestanie być dostępny również dla nich.

Kody na ten rodzaj subskrypcji będą ważne do odwołania, ale od 18 września gracze będą mogli wydłużyć swoją usługę do maksymalnie 13 miesięcy. Obecnie zgromadzony czas na koncie nie zostanie tym dotknięty, a wpłynie jedynie na możliwość gromadzenia kodów po wdrożeniu wszystkich zmian.

Nie znamy jeszcze daty debiutu Xbox Game Pass Standard. Zaufany dziennikarz Jez Corden wskazuje jednak, że również wystartuje on we wrześniu.

Polska cena tego planu nie została jeszcze udostępniona, ale w USA wynosić ona będzie 14,99 dolarów, czyli około 59 zł. Abonenci decydujący się na plan Standard zachowają dostęp do szerokiej biblioteki gier, ale nie uruchomią produkcji dodanych poprzez EA Play. Ominą ich również premierowe wydania gier, darmowe korzyści i granie poprzez chmurę.

Xbox Game Pass nowe plany
Nowe plany Xbox Game Pass

I to by było na tyle. Mogliśmy spodziewać się, że wraz z zamiarem dodania do Xbox Game Pass tytułów z portfolio Activision Blizzard, ceny usługi także pójdą w górę. Nikt jednak raczej nie przypuszczał, że wydarzy się to tak szybko.

Źródło: Xbox, Windows Central

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2482 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.