Ilu użytkowników ma Xbox Game Pass? Analitycy podali dokładną liczbę

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to bez wątpienia popularna usługa wśród graczy. Warto więc przyjrzeć się, ilu użytkowników z niej obecnie korzysta. Niestety nie mamy danych na ten temat od Microsoftu, ale na ratunek przychodzą nam szacunki analityków.

Omdia: Xbox Game Pass z 33 milionami użytkowników na koniec 2023 roku

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Omdia to brytyjska firma specjalizująca się w analizie oraz konsultingu. Dzięki szacunkom przedsiębiorstwa możemy dowiedzieć się, ilu graczy korzysta z abonamentu Xbox Game Pass.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak powiedział starszy analityk ds. gier James McWhirter, na koniec 2023 roku liczba ta – nie uwzględniając planów Xbox Live Gold/Game Pass Core – wynosiła 33 miliony użytkowników. Co ciekawe, kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że w sierpniu tego samego roku subskrypcja była wykupiona przez 30 milionów osób.

Niestety żadna z powyższych statystyk nie pochodzi od Microsoftu. Co prawda wcześniejsze dane zostały umieszczone na LinkedInie przez dyrektora marketingu firmy Craiga McNary’ego, ale nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Jeśli chodzi o wzrost w liczbie abonentów, ten miał wynieść w 2023 roku 13%. W 2022 podobnież było to natomiast 15%, co oznaczałoby spadek o 2 p.p.

Z samych szacunków wydaje się więc, że Xbox Game Pass nadal rośnie w siłę. Niestety raczej nie w takim tempie, jakie wyobrażał sobie Microsoft.

Zaznaczmy jednak, że prawdopodobnie wkrótce do usługi trafi kilka interesujących gier, które być może zwiększą liczbę subskrybentów. Należą do nich m.in. Indiana Jones, Hellblade 2 czy Avowed.

Źródło: IGN, Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.