Metal: Hellsinger i Despot’s Game od dzisiaj w Xbox Game Pass. Aż 11 świetnych gier opuszcza abonament!

Metal: Hellsinger

Wczoraj do Xbox Game Pass trafiło You Suck at Parking, natomiast dzisiaj w abonamencie pojawiają się dwie gry z Metal: Hellsinger na czele. Na tym jednak nie koniec, ponieważ przy okazji usługę Microsoftu opuszcza aż 11 świetnych tytułów. Nie jest to zbyt uczciwa wymiana, ale cóż – bywa i tak.

Nowe gry w Xbox Game Pass (15 września 2022)

Zwiastun Metal: Hellsinger

Metal: Hellsinger to pierwszoosobowa strzelanka, której akcja dzieje się w samym Piekle. Wcielamy się tu w postać pół demonicy, pół człowieka, która przemierza najróżniejsze zakątki podziemnego świata, zabijając po drodze hordy demonów. Całość dopełniają metalowe brzmienia, a narratorem opowieści jest Troy Baker, znany chociażby z roli Joela w The Last of Us i The Last of Us 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun Despot’s Game

Z kolei Despot’s Game jest grą typu auto-battler, która posiada także elementy RPG i roguelike. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad kilkoma bohaterami, a naszym zadaniem jest przemierzanie labiryntu i walka z rozmaitymi przeciwnikami. Wspomniany labirynt kontroluje złowrogi d’Spot, który stawia przed protagonistami coraz to trudniejsze zadania.

Przeczytaj też: Gry na telefon

Obie gry trafią do biblioteki Xbox Game Pass jeszcze dzisiaj, zapewne przed 16:00. W ramach subskrypcji Microsoftu uruchomimy je na następujących platformach:

 1. Metal: Hellsinger (Xbox Series X|S, PC, chmura)
 2. Despot’s Game (Xbox One, Xbox Series X|S, PC)

Usuwane gry z Xbox Game Pass (15 września 2022)

Skoro nowości mamy już omówione, najwyższa pora skupić się na tej mniej ciekawej części dzisiejszej aktualizacji oferty Game Passa. Mianowicie, subskrypcję opuszczają następujące gry:

 1. A Plague Tale: Innocence (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 2. Final Fantasy XIII (Xbox One, Xbox Series X|S, PC)
 3. The Artful Escape (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 4. Aragami 2 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 5. Lost Words: Beyond the Page (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 6. Bug Fables: The Everlasting Sapling (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 7. Craftopia – Game Preview (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 8. Flynn: Son of Crimson (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 9. I Am Fish (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 10. SkateBIRD (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
 11. Mighty Goose (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)

Wymienione wyżej tytuły znikną z abonamentu do końca dnia. Warto jednak zaznaczyć, że dopóki wciąż pozostają one w usłudze, subskrybenci Xbox Game Pass mogą kupić je na własność w Xbox Store z 20-procentowym rabatem. Cóż – w tej sytuacji dobre i to.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.