Pentiment i Somerville od dzisiaj w Xbox Game Pass. 5 gier opuszcza abonament

Pentiment

Mamy dzisiaj połowę miesiąca, a to oznacza tylko jedno: zmiany w katalogu Xbox Game Pass. Zgodnie z zapowiedzią z początku listopada, dzisiaj w abonamencie Microsoftu ląduje Pentiment oraz Somerville. Zła wiadomość jest taka, że subskrypcję opuszcza też 5 gier, za którymi niejeden gracz z pewnością zatęskni.

Nowe gry w Xbox Game Pass i usuwane (15 listopada 2022)

Zwiastun Pentiment

Pentiment to unikalna gra przygodowa od studia Obsidian Entertainment, twórców takich hitów jak m.in. Fallout: New Vegas czy The Outer Worlds. Podczas zabawy trafimy do XVI-wiecznej górnej Bawarii w czasach Świętego Cesarstwa Rzymskiego, gdzie wplątamy się w serię morderstw, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich 25 lat. Oprawa graficzna tej produkcji została utrzymana w klimatach starych rękopisów i drzeworytów.

Zwiastun Somerville

Za Somerville odpowiada twórca wysoko ocenianego Limbo oraz Inside. Fabuła gry skupia się wokół grupy osób, przed którą zostało postawione trudne zadanie polegające na przetrwaniu nagłej inwazji obcych. Motywami przewodnimi zabawy są m.in. takie aspekty jak przemierzanie zróżnicowanych lokacji, rozwiązywanie zagadek i staranie się unikać konfrontacji z najeźdźcą.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Obie gry są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach abonamentu Microsoftu można je uruchomić na następujących platformach:

  1. Pentiment (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Somerville (Xbox One, Xbox Series X|S, PC)

Dobre wieści już za nami, więc skupmy się teraz na tych mniej ciekawych. Do końca dnia subskrypcję opuszczą następujące tytuły:

  1. Art of Rally (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Fae Tactics (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  3. Next Space Rebels (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  4. One Step from Eden (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  5. Supraland (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)

Dopóki wymienione wyżej gry wciąż pozostają dostępne w abonamencie Xbox Game Pass, gracze opłacający subskrypcję mogą kupić je na własność w Xbox Store z 20-procentowym rabatem. Nie da się ukryć, że w tej sytuacji dobre i to!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z