Microsoft podnosi cenę Xbox Game Pass m.in. w Polsce! Xbox Series X też drożeje – znamy nowe ceny

Xbox Game Pass podwyżka ceny

Jakiś czas temu obiecano nam, że cena Xbox Game Pass nie wzrośnie po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Cóż, trzeba przyznać, że koniec końców „Zieloni” dotrzymali słowa, bo za subskrypcję zapłacimy więcej już w lipcu. Poza tym podwyżka cen objęła też Xboxa Series X.

Nowa polska cena Xbox Game Pass – Microsoft zapowiada podwyżki, Xbox Series X też idzie w górę

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Już w październiku zeszłego roku Phil Spencer sygnalizował, że ceny Xbox Game Pass nie są ustalone raz na zawsze. Teraz Microsoft oficjalnie zakomunikował natomiast, że pora je podnieść w większości krajów świata, wliczając w to Polskę.

Pocieszeniem jest fakt, że różnica nie będzie ogromna. Xbox Game Pass na konsole będzie bowiem kosztować teraz 42,99 zł (zmiana z 40 zł), a za Xbox Game Pass Ultimate zapłacimy 62,99 zł (poprzednio 54,99 zł). Cena PC-towej wersji abonamentu nie ulegnie zmianie.

Kiedy zaczną obowiązywać nowe ceny? Tutaj wszystko zależy od stanu naszej subskrypcji. Jeżeli obecnie nie jesteśmy jej posiadaczami, to kupimy ją w wyższej kwocie już od 6 lipca 2023 roku. Jeśli natomiast abonament wygasa nam za miesiąc, wyższa cena za odnowienie zacznie się naliczać od 13 sierpnia. W przypadku osób, które posiadają abonament wygasający po 13 sierpnia 2023 roku, podwyżka obejmie ich dopiero po zakończeniu obecnego okresu subskrypcji.

Nie znamy jeszcze natomiast nowej, oficjalnej ceny Xboxa Series X w złotówkach. Wiemy jednak, że na większości rynków zostanie ona zrównana z PS5. Po podwyżkach w większości europejskich krajów za XSX zapłacimy 549,99 euro, czyli około 2440 zł. Nowa cena wejdzie w życie już 1 sierpnia 2023 roku.

Zobacz też: Najlepsze gry symulatory

Kup Xbox Series X

Cena Xboxa Series S pozostanie niezmieniona. Ostatnio Microsoft wprowadził za to do przedsprzedaży jego droższą wersję, która oferuje nowy kolor konsoli oraz pojemniejszy dysk.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.