Xbox Game Pass z ponad 60 grami z tytułem GOTY. Imponujące statystyki

Xbox Game Pass

Nie jest tajemnicą, że Xbox Game Pass cieszy się ogromną popularnością wśród graczy z całego świata. Biblioteka usługi Microsoftu jest na tyle bogata, że każdy bez większego trudu znajdzie w niej gry idealne dla siebie. A skoro o grach i Game Passie mowa, to na ostatniej konferencji GDC 2022 przedstawicielka Microsoftu zdradziła dość ciekawą informację. Udowadnia ona, że jeżeli chodzi o produkcje w subskrypcji, to firma skupia się nie tylko na ilości, a także jakości.

Gry z tytułem GOTY w Xbox Game Pass – ich liczba robi wrażenie

Xbox Game Pass gry goty
Gry z tytułem GOTY, które są / były dostępne w Xbox Game Pass

Na konferencji Game Developers Conference 2022, Joyce Lin, dyrektorka ds. planowania treści w firmie Microsoft wypowiedziała się na temat subskrypcji Xbox Game Pass. Ze słów kobiety dowiedzieliśmy się, że od momentu startu usługi w 2017 roku, w jej katalogu przewinęło się ponad 60 gier, które uzyskały tytuł GOTY (gry roku).

Od samego początku koncentrowaliśmy się na dostarczaniu naprawdę wysokiej jakości biblioteki gier, więc osobiście podoba mi się ta statystyka, która wskazuje, że od momentu debiutu Game Passa w subskrypcji przewinęło się ponad 60 zwycięzców tytułu Gry Roku, przyznanych przez ponad 30 różnych mediów. Mowa tu zarówno o grach Xbox Game Studios, jak i firm trzecich.

– Joyce Lin

Zobacz też: Najlepsze przygodówki w Xbox Game Pass

Oczywiście obecnie w abonamencie nie ma aż tak wielu zwycięzców tego prestiżowego tytułu, ale w dalszym ciągu trochę ich jest. Na powyższej grafice można zauważyć m.in. Wiedźmina 3: Dziki Gon, Resident Evil 4 czy Control, ale na ten moment żadnej z tych gier nie znajdziemy w subskrypcji. W każdym razie jeżeli Game Pass nadal będzie rozwijać się w tak szybkim tempie jak dotychczas, to niewykluczone, że już wkrótce Microsoft przekroczy magiczną liczbę 100 gier z tytułem Game of The Year w swojej usłudze. A to dopiero byłoby coś!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z