16 najlepszych gier przygodowych w Xbox Game Pass

Najlepsze gry przygodowe w Xbox Game Pass

Abonament Microsoftu zapewnia wiele różnorodnych produkcji, dzięki czemu subskrybenci mogą z łatwością wybrać dla siebie niejedną interesującą pozycję. W jego ofercie znaleźć można całą masę gier przygodowych i im pokrewnych, których wspólnym mianownikiem jest obecność ciekawej fabuły. Część z nich, na przykład Day of the Tentacle Remastered stanowią absolutną klasykę gatunku. Inne, chociażby Hellblade: Senua’s Sacrifice, ReCore czy A Plague Tale: Requiem odbiegają od tradycyjnego modelu przygodówki na korzyść bardziej dynamicznych wrażeń z rozgrywki. Jak nietrudno się domyślić, w tym artykule omówimy sobie najciekawsze dostępne w Xbox Game Pass gry przygodowe.

Najlepsze gry przygodowe w Xbox Game Pass

Według definicji gra przygodowa to produkcja, w której (najczęściej pojedynczy) gracz, wcielając się w głównego bohatera, pcha fabułę naprzód poprzez poznawanie świata przedstawionego i rozwiązywanie zagadek. Przygodówki dostępne w subskrypcji Amerykanów to jednak nie tylko typowe tytuły z kategorii point’n’click. Znaleźć tam można również pozycje łączące różne gatunki, w tym action adventure, czy też zawierające dodatkowo elementy rozwoju postaci. Bez przedłużania, zestawienie 16 najlepszych przygodówek z Xbox Game Pass rozpoczyna się poniżej. Ze względu na zróżnicowany charakter, kolejność tytułów jest całkowicie przypadkowa.

1. Day of the Tentacle Remastered

day of the tentacle remastered
Day of the Tentacle Remastered

Day of the Tentacle Remastered to kontynuacja Maniac Mansion, wydanego w 1987 roku przez Lucasfilm Games. Ta klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka point’n’click przedstawia perypetie trojga przyjaciół: Bernarda, Hoagiego oraz Laverne, którzy starają się powstrzymać niegodziwą, zmutowaną fioletową mackę przed przejęciem kontroli nad światem. By tego dokonać, udają się w podróż w czasie, podczas której nie wszystko idzie zgodnie z planem i każda z postaci ląduje w innym okresie historycznym.

W trakcie wykonywania misji gracz może dość swobodnie przełączać się między bohaterami, tak by każdym z nich wypełnić odpowiednią część zadania. Produkcja przepełniona jest absurdalnym poczuciem humoru, który ma swoje odzwierciedlenie również w oprawie audiowizualnej. Jako ciekawostkę dodano możliwość wyboru między tradycyjną szatą graficzną a wersją uwspółcześnioną. Na uwagę zasługuje też obecność opcjonalnego komentarza twórców gry, który potrafi ubarwić rozgrywkę.

Zwiastun Day of the Tentacle Remastered
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,9/10

2. Marvel: Strażnicy Galaktyki

Marvel: Strażnicy Galaktyki
Marvel: Strażnicy Galaktyki

Niektóre obecne w Xbox Game Pass gry przygodowe to także produkcje superbohaterskie. Najlepszym tego przykładem jest Marvel: Strażnicy Galaktyki. Tytuł przynależny do gatunku action-adventure pozwala nam przejąc rolę Petera Quill’a, znanego szerzej jako Star-Lord. Popularna drużyna kosmicznych poszukiwaczy sławy wpada w tarapaty przez niewypełnienie kontraktu. Seria niefortunnych zdarzeń związanych z problemami finansowymi, kwestiami rodzinnymi oraz możliwym zagrożeniem dla panującego ładu we Wszechświecie doprowadza naszych bohaterów do nieprzewidzianych miejsc i sytuacji.

Ważnym aspektem gry są relacje między postaciami, na które gracz ma wpływ poprzez podejmowanie kluczowych decyzji. Tytuł prezentuje bardzo wysoki poziom oprawy audiowizualnej, ze szczególnym naciskiem na ścieżkę dźwiękową.

Zwiastun Marvel: Strażnicy Galaktyki
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox Series X): 8,7/10

3. Watch Dogs 2

Watch Dogs 2
Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 od Ubisoft Montreal łączy w sobie elementy przygodówki, gry akcji oraz skradanki. W produkcji głównym bohaterem jest Marcus Holloway, niesłusznie oskarżony o popełnienie przestępstwa. Haker został skazany przez ctOS 2.0, wszechobecny system operacyjny spajający ze sobą wszelkie urządzenia elektroniczne i sprawujący realną władzę w mieście. Protagonista w ucieczce przed niesprawiedliwością dołącza do nielegalnej organizacji DecSec, która planuje obalić porządek panujący w ich rzeczywistości. Stworzony z rozmachem otwarty świat możemy pokonywać pieszo lub z wykorzystaniem różnorodnych pojazdów. Oprócz bycia utalentowanym hakerem Marcus może pochwalić się imponującymi zdolnościami w zakresie parkour’u. Stanowi to nieocenioną pomoc podczas misji, w których zderzymy się z przeważającymi siłami wroga.

Swoich przeciwników możemy eliminować przy użyciu wszelkiej maści broni, od dość klasycznych pistoletów po nietypową broń ręczną w postaci bilardowej bili na gumce. Równie dobrze możemy przyjąć skryty sposób działania, hakując urządzenia elektroniczne celem unieszkodliwienia strażników. Ciekawie poprowadzony wątek główny zapewnia około 20 godzin zabawy, oprócz niego możemy brać udział w wielu zadaniach dodatkowych. Na pochwałę zasługuje oprawa graficzna, która nawet z perspektywy czasu prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Zwiastun Watch Dogs 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 7,8/10

4. AI: The Somnium Files

ai the somnium files
AI: The Somnium Files

AI: The Somnium Files to detektywistyczna przygodówka, w której protagonistą jest śledczy Kanabe Date. Detektyw został wyposażony we wspomagane sztuczną inteligencją cybernetyczne oko, które rozszerza jego zdolności poznawcze. Misją gracza jest przesłuchiwanie świadków oraz szczegółowe badanie lokacji z wykorzystaniem dobrodziejstw technologii, jak również rozwiązywanie zagadek „w głowie” głównego bohatera, gdy ten śpi.

Co ciekawe, na wykonanie części zadań nałożono limit czasowy w wymiarze 6 minut, natomiast według autorów cała gra może zapewnić nawet ponad 30 godzin zabawy. W zależności od decyzji i działań podjętych przez gracza zobaczy on jedno z wielu zakończeń gry, wśród których pięć jest uznawane za główne. AI: The Somnium Files charakteryzuje się oprawą graficzną typową dla współczesnych animacji z Kraju Kwitnącej Wiśni, w zależności od etapu gry pokazując świat przedstawiony z perspektywy pierwszej bądź trzeciej osoby.

Zwiastun AI: The Somnium Files
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,5/10

5. Grim Fandango Remastered

grim fandango remastered
Grim Fandango Remastered

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych przygodówek w Xbox Game Pass — Grim Fandango Remastered — to klasyczna gra typu point’n’click, opowiadająca historię Manny’ego Calavery, pracującego w zaświatach agenta biura podróży dla zmarłych. Zadaniem głównego bohatera jest sprzedawanie nowym „klientom” możliwie najdroższych pakietów usług, umożliwiających dostanie się do Dziewiątego Podziemia.

W trakcie zabawy Manny odbywa swoją własną, czteroletnią podróż do ostatecznego miejsca spoczynku wszystkich dusz, walcząc po drodze nie tylko o swoją karierę, ale też sprawiedliwość. Gameplay opiera się na typowym dla tego gatunku łączeniu „wszystkiego ze wszystkim” w celu rozwikłania poszczególnych zagadek. Wymyślone przez twórców rozwiązania, niekiedy dość nieoczywiste, przyprawione są zwariowanym humorem, który często potrafi wywołać szeroki uśmiech na twarzy.

Zwiastun Grim Fandango Remastered
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,1/10

6. Assassin’s Creed Origins

Assassin's Creed Origins
Assassin’s Creed Origins

Assassin’s Creed Origins zabiera nas do Starożytnego Egiptu, a głównym bohaterem opowieści jest niejaki Bayek – nubijski wojownik, starający się dopaść mordercę swojego syna. W przerwie od poszukiwania zemsty będziemy też stopniowo poznawać tajemnice powstawania bractwa Asasynów – w grze przeplatają się wątki historyczne z fikcyjnymi.

Jeżeli chodzi o motywy przewodnie Assassin’s Creed Origins, to należy wymienić przede wszystkim eksplorację, wspinaczkę na przeróżne szczyty oraz walkę. Fabuła w grze jest całkiem ciekawa, a dla fanów skradania się zaimplementowano kilka ciekawych mechanik.

Zwiastun Assassin’s Creed Origins
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 7,7/10

7. Full Throttle Remastered

full throttle
Full Throttle Remastered

Kolejna w naszym zestawieniu klasyczna przygodówka wskaż i kliknij od Lucasarts, w której powstanie zaangażowany był znany w branży gier Tim Schaffer. Full Throttle Remastered to odświeżona wersja wydanej w 1995 roku produkcji, która opowiada o losach Bena, herszta gangu motocyklowego Polecats, uwikłanego w sprawę morderstwa. Osadzona w bliżej nieokreślonej, ale stosunkowo niedalekiej przyszłości historia, pomijając komediowy charakter, przedstawia niepokojącą wizję świata.

Oprócz typowego dla tytułów z epoki ciągłego klikania i łączenia wszystkiego ze wszystkim Full Throttle Remastered umożliwia graczowi sterowanie bohaterem podczas jazdy na motocyklu, co niejednokrotnie wiąże się to z toczeniem pojedynków na drodze z przedstawicielami innych gangów. Mechanika tego elementu jest jednak bardzo prosta i nie utrudnia rozgrywki. Podobnie jak w przypadku Day of the Tentacle Remastered, odnowiona wersja tej przygodówki z Xbox Game Pass umożliwia przełączanie się na bieżąco między oprawą graficzną zbliżoną do oryginału a tą unowocześnioną.

Zwiastun Full Throttle Remastered
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,5/10

8. Mirror’s Edge

mirror's edge

Doskonałym przykładem różnorodności w tytułowym abonamencie jest Mirror’s Edge. To pierwsza wersja przygód Faith, kurierki zajmującej się dostarczaniem przesyłek specjalnych poza kontrolą rządu. Główna bohaterka, jako tzw. Sprinter, pozostaje nieuchwytna dla władz dzięki nietypowemu sposobowi poruszania się po mieście — wykorzystuje do tego parkour. Twórcy gry zdecydowali się na przedstawienie akcji z perspektywy pierwszej osoby, co znacząco wpływa na immersję. Gameplay skupia się wokół jak najsprawniejszego poruszania się w terenie, niejednokrotnie pod presją czasu lub atakujących przeciwników.

Chociaż z wielu sytuacji można wyjść, salwując się ucieczką, Faith nie pozostaje bezbronna. Zaimplementowany system walki pozwala na prowadzenie pojedynków wręcz, jak również wykorzystywanie broni palnej. Nie zabrakło również możliwości obezwładniania niczego nieświadomych ofiar bez walki. W Xbox Game Pass dostępny jest również reboot – Mirror’s Edge Catalyst, jednak to oryginalna wersja w większym stopniu podbiła serca fanów.

Zwiastun Mirror’s Edge
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8/10

9. ReCore

recore
ReCore: Definitive Edition

ReCore przenosi graczy na odległą planetę Far Eden, która miała stanowić nowy dom dla zagrożonej wyginięciem ludzkości. Joule, główna bohaterka, budzi się z kriostazy po trwającej 200 lat podróży i odkrywa, że planowana terraformacja nie przebiegła zgodnie z planem. Kobieta wraz z towarzyszącymi jej trzema wyjątkowymi robotami stara się odkryć powód niepowodzenia misji. Gameplay polega na eksploracji otwartego świata oraz walce z hordami przeciwników.

W wykonywaniu zadań gracz musi korzystać ze specjalnych zdolności corebotów, oryginalnie wysłanych na Far Eden w celu przygotowania warunków dla przyszłych kolonistów. Dodatkowo, w miarę zbierania potrzebnych zasobów i schematów, Joule może przebudowywać swoich cybernetycznych towarzyszy, dając im tym samym nowe zdolności. Ta wyjątkowa przygodówka w Xbox Game Pass dostępna jest w wersji Definitive Edition, która zapewnia graczom dostęp także do całej wydanej dotychczas zawartości dodatkowej.

Zwiastun ReCore: Definitive Edition
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 7,8/10

10. Outer Wilds

outer wilds
Outer Wilds

Jeśli chodzi o gry przygodowe w Xbox Game Pass, to nie można zapomnieć o Outer Wilds. To wyjątkowa produkcja action adventure, w której gracz, wcielając się w bezimiennego pilota z Drzewnej Przystani, stara się poznać tajemnice układu słonecznego przedstawionego w grze. Badając historię wymarłej rasy Nomai, główny bohater zostaje uwięziony w 22-minutowej pętli czasowej, która kończy się wybuchem supernowej. Po śmierci protagonista wraca do miejsca rozpoczęcia rozgrywki, jednak z całą dotychczas zdobytą wiedzę może podejmować kolejne kroki, które uchronią jego planetę przed zagładą.

Otwarty świat można poznawać zarówno w przestrzeni kosmicznej, do czego niezbędne jest sprawne poruszanie się statkiem, jak również na powierzchni poszczególnych ciał niebieskich. W ręce gracza twórcy oddali kilka przydatnych narzędzi, w tym umożliwiający funkcjonowanie w nieprzyjaznych warunkach kombinezon, wyrzutnię kamer-zwiadowców czy urządzenie do analizy fali dźwiękowej, które pomagają bohaterowi w odkrywaniu kolejnych sekretów.

Zwiastun Outer Worlds
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 8/10

11. Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Danganronpa: Trigger Happy Havoc to produkcja typu visual novel z elementami zręcznościowymi. Protagonista — Makoto Naegi, który dostaje się do superelitarnej szkoły, szybko poznaje mroczną prawdę o tym miejscu. Placówka została przekształcona w zarządzane przez okrutnego pluszowego misia więzienie, z którego jedynym sposobem ucieczki jest zamordowanie kogoś z pozostałych uczniów.

Rozgrywka oparta jest na prowadzeniu rozmów z innymi uwięzionymi, jak również braniu udziału w rozprawach orzekających o winie za morderstwo. Oprawa graficzna łączy typowe dla japońskich powieści wizualnych starannie narysowane, dwuwymiarowe postacie i lokacje z fragmentami rozgrywki w trójwymiarowym środowisku.

Zwiastun Danganronpa: Trigger Happy Havoc Anniversary Edition
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,6/10

12. STAR WARS Jedi: Upadły Zakon

star wars jedi fallen order
STAR WARS Jedi: Upadły Zakon

Dzięki dostępowi do biblioteki EA Play w ramach PC Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate, subskrybenci usługi Microsoftu mogą przeżyć kolejną z udanych opowieści w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W tej łączącej elementy akcji i przygody produkcji gracze wcielają się w rolę Cala Kestisa, który wzorem najbardziej rozpoznawalnych postaci ze Star Wars przechodzi swoją drogę „od zera do bohatera”.

Zadaniem protagonisty jest odnalezienie pozostałych przy życiu rycerzy służących Jasnej Stronie Mocy i odbudowanie zakonu Jedi. Akcja przedstawiona jest z perspektywy trzeciej osoby, co zdecydowanie ułatwia prowadzenie licznych potyczek i pokonywanie przeszkód w iście platformówkowym stylu. Wyzwania zręcznościowe bywają angażujące, co oczywiście nie oznacza, że mniej doświadczeni gracze sobie z nimi nie poradzą.

Zwiastun STAR WARS Jedi: Upadły Zakon
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura – tylko dla posiadaczy subskrypcji PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,1/10

13. A Plague Tale: Requiem

A Plague Tale: Requiem
A Plague Tale: Requiem

Gdy omawiamy dostępne w Xbox Game Pass gry przygodowe, nie możemy pominąć kontynuacji A Plague Tale: Innocence, czyli A Plague Tale: Requiem. Ponownie mamy szansę przyglądać się losom rodzeństwa de Rune — nastoletniej Amicii oraz młodego Hugo. Żyjący w XIV-wiecznej Francji duet po wyrwaniu się ze szponów inkwizycji i uratowaniu matki zdawał się odnaleźć bezpieczną przystań. Niestety tytułowa plaga (będąca nawiązaniem do epidemii dżumy) nie ma zamiaru się zatrzymać, a niewytłumaczalna choroba krwi kilkuletniego chłopca ma coraz większy wpływ na jego życie. Do tego głównej bohaterce coraz trudniej pogodzić się z rzeczami, które musiała dotychczas zrobić, by ocalić brata.

A Plague Tale: Requiem, podobnie jak jej prequel, to gra łącząca w sobie elementy przygodówki i skradanki. Naszym zadaniem jest zapewnienie przetrwania Amicii i Hugo mimo ciągle narastającego niebezpieczeństwa. W trakcie rozgrywki będziemy musieli sporo się ukrywać, ale też eliminować wrogów oraz radzić sobie z nieprzebraną plagą szczurów. Omawiany tytuł oferuje zabawę wyłącznie dla pojedynczego gracza. Niewątpliwym atutem produkcji jest jej oprawa audiowizualna, która wyciska ostatnie soki z konsol 9. generacji, jak również mocarnych, gamingowych PC-tów.

Zwiastun A Plague Tale: Requiem
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox Series X): 8/10

14. Hellblade: Senua’s Sacrifice

hellblade
Hellblade: Senua’s Sacrifice

Dzieło Ninja Theory to bez wątpienia jeden z bardziej rozpoznawalnych tytułów w bibliotece Xbox Game Pass. Hellblade: Senua’s Sacrifice przedstawia historię mocno doświadczonej przez życie i zdewastowanej psychicznie piktyjskiej wojowniczki. Udaje się ona w podróż do Helheimu, by uratować duszę swojego zmarłego ukochanego z rąk bogini Heli. Łącząca elementy TPP akcji, rozwiązywania zagadek i horroru psychologicznego produkcja została przygotowana z udziałem osób cierpiących na psychozy oraz lekarzy psychiatrów, by możliwie jak najpełniej odwzorować odczucia chorych zmagających z podobnymi problemami.

Senua, przekonana, że jej objawy są efektem klątwy, nawiedzana jest przez głosy nieistniejących osób. Tworzy to w trakcie rozgrywki poczucie niepewności, potęgowane groźbą utraty zapisanych stanów gry w przypadku zbyt dużej liczby niepowodzeń w walce. Na gracza czekają setki potyczek z potworami inspirowanymi mitologią nordycką, na niższych poziomach trudności nie są one jednak bardzo wymagające. Dodatkowo twórcy zapewnili odbiorcom fantastycznie zrealizowane przerywniki filmowe i tony mrocznego, bardzo sugestywnego klimatu dark fantasy.

Zwiastun Hellblade: Senua’s Sacrifice
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 8/10

15. Alice: Madness Returns

alice madness returns
Alice: Madness Returns

Ostatnią pozycją na niniejszej liście gier przygodowych z Xbox Game Pass jest stworzone przez studio Spicy Horse Alice: Madness Returns, czyli sequel American McGee’s Alice. Produkcja pozwala graczowi wcielić się w rolę Alice Liddell, nastolatki borykającej się z traumą po utracie rodziców. Po 10 latach pobytu w specjalistycznym ośrodku główna bohaterka wraca do Krainy Czarów, by ukryć się przed niebezpieczeństwami otaczającej ją rzeczywistości.

Wykreowany przez twórców świat stanowi alternatywną wersję powieści Lewisa Carolla, w której protagonistka spotyka na swojej drodze znane, baśniowe postacie w wydaniu godnym niezłego horroru. Gra, przynależna do gatunku action adventure, zawiera w sobie dodatkowo elementy platformówkowe i logiczne. W trakcie podróży przez Krainę Czarów Alice musi mierzyć się nie tylko z zagadkami, ale również dość licznymi, zróżnicowanymi przeciwnikami. By urozmaicić przebijanie się przez zastępy wrogów, do dyspozycji graczy oddano kilka rodzajów broni — zarówno białej, jak i dystansowej (w tym bardzo praktyczny karabin pieprzowy).

Zwiastun Alice: Madness Returns
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,4/10

16. Opus: Echo of Starsong — Full Bloom Edition

Opus: Echo of Starsong — Full Bloom Edition
Opus: Echo of Starsong Full Bloom Edition

Obecne w Xbox Game Pass gry przygodowe to często produkcje typu indie i nie inaczej jest w tym przypadku. Opus: Echo of Starsong — Full Bloom Edition to trzecia odsłona serii od niezależnego studia SIGONO. Miejscem akcji jest układ planetarny Tysiąca Wzgórz, znajdujący się na obrzeżach galaktyki. Czerpiące pełnymi garściami z tytułów typu visual novel dzieło opowiada historię Jun’a Lee. Młodzieniec poszukuje skrywających tajemniczą moc (nazywaną tu Lumen) asteroid, by odzyskać przychylność swojego klanu. W misji pomaga mu wiedźma Eda, obdarzona wyjątkową zdolnością odnajdowania potrzebnych głównemu bohaterowi ciał niebieskich. Podczas podróży obydwoje napotkają na swojej drodze postacie i tajemnice, które odmienią ich życie.

W Opus: Echo of Starsong — Full Bloom Edition przyjdzie nam nie tylko poszukiwać bogatych w Lumen asteroid, ale też przemierzać wycieńczony wojną kosmos, odkrywać sekrety ludu Myria oraz rozwiązywać zagadki logiczne. Całość okraszona została oprawą graficzną w azjatyckim stylu i wyjątkowym soundtrackiem, który sam w sobie zasługuje na wyróżnienie. Edycja Full Bloom Edition dostępna w ramach abonamentu Xbox Game Pass w przeciwieństwie do wersji standardowej może pochwalić się częściowym voice-actingiem, niestety tak jak w oryginale nie znajdziemy w niej polskiej lokalizacji.

Zwiastun Opus: Echo of Starsong
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,3/10

Najlepsze gry przygodowe w Xbox Game Pass — podsumowanie

Wśród wybranych przeze mnie tytułów znalazły się zarówno komediowe klasyki z lat 90-tych, nastawiony na akcję Assassin’s Creed Origins, jak również zróżnicowane produkcje action adventure. Jak widać, liczba gier z tytułowego gatunku w Xbox Game Pass jest tak duża, że każdy szukający angażującej opowieści gracz powinien być w stanie znaleźć produkcję dla siebie, przy której miło spędzi czas.

Przeczytaj też: Najlepsze telewizory do Xbox Series X|S

Jakimi przygodówkami, przy których to Wy spędziliście długie godziny, chcielibyście się z nami podzielić? Dajcie znać w komentarzach! A jeżeli wolicie wciągające opowieści, okraszone bardziej złożonym systemem rozwoju postaci, to polecamy zerknąć na nasze zestawienie najlepszych gier RPG w Xbox Game Pass.

Niezależnie od daty publikacji niniejszego artykułu, zapewniamy, że wszystkie powyższe gry są wciąż dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. Stale trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy zmiany w ofercie usługi Microsoftu, więc gdy jakaś pozycja uwzględniona w naszym zestawieniu zostaje usunięta z subskrypcji, natychmiast aktualizujemy wpis.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.