Xbox Game Pass z wielkim przychodem za 2021 rok. Znamy szczegóły

Xbox Game Pass Activision Blizzard

Tuż przed minionym weekendem Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej w Brazylii (znana jako CADE) nie wyraziła żadnych sprzeciwów wobec przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Rząd państwa z Ameryki Południowej musiał podeprzeć czymś swoją decyzję i postanowił opublikować dokument ukazujący wiele danych stawiających korporację z Redmond w dobrym świetle.

Xbox Game Pass to ponad 18% całkowitego przychodu Microsoftu z działu Xbox

Xbox Game Pass – subskrybenci

CADE uważa, że Xbox Game Pass rozwija się diabelnie szybko, czego potwierdzeniem może być wygenerowanie przez usługę w 2021 aż 2,9 mld dolarów przychodu. Łączne wpływy Microsoftu z działu Xbox w poprzednim roku kalendarzowym wyniosły 16,28 mld dolarów, więc abonament stanowi mniej więcej 18% jego całkowitego przychodu.

Zobacz też: Najlepsze mody do GTA 5

Według danych z portalu TweakTown, w 2021 roku Xbox Game Pass opłacało od 15 do przynajmniej 18 mln graczy i to właśnie oni mieli zapewnić korporacji z Redmond dodatkowe 2,9 mld dolarów przychodu z owej usługi. Liczby te robią wrażenie, a założyć można, że w 2022 roku wartości te będą jeszcze wyższe – obecnie jest około 25 mln graczy opłacających abonament Microsoftu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.