Xbox Game Pass przyczynia się do spadku sprzedaży gier. Potwierdza to sam Microsoft

Xbox Game Pass

Microsoft twierdzi, że Xbox Game Pass przyczynia się do promocji gier. Z drugiej strony oferta wpływa też jednak na standardową sprzedaż tytułów, które trafiają do usługi subskrypcyjnej „Zielonych”. Gigant z Redmond potwierdził tę informację w dokumencie przygotowanym przez CMA.

REKLAMA

Gry z Xbox Game Pass sprzedają się gorzej. Dokument CMA potwierdza

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

W związku z toczącym się sporem o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft brytyjski regulator monopolowy opublikował ostatnio wstępny raport dotyczący transakcji. Pomijając kwestię samego zakupu firmy, dokument pozwala zaznajomić nam się również z kilkoma innymi, ciekawymi faktami. Jednym z nich jest przyznanie przez giganta z Redmond, że Xbox Game Pass ma wpływ na standardową sprzedaż gier dostępnych w usłudze.

Firma przyznaje, że spadki wyników sprzedażowych obejmują zarówno stare, jak i nowe tytuły. I to do tego stopnia, że – jak twierdzi sam Microsoft – „Xbox Game Pass doprowadzi do kanibalizacji sprzedaży Buy-to-Play”.

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry na Steam

Microsoft oświadczył też, że obniżenie przychodów dotknie przyszłe premiery jeszcze bardziej. Kontrastuje to z tym, co w przeszłości mówił Phil Spencer. Zdaniem szefa Xboxa Game Pass nigdy nie wpływał na sprzedaż gier na rynku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!