Xbox Game Pass przyczynia się do spadku sprzedaży gier. Potwierdza to sam Microsoft

Xbox Game Pass

Microsoft twierdzi, że Xbox Game Pass przyczynia się do promocji gier. Z drugiej strony oferta wpływa też jednak na standardową sprzedaż tytułów, które trafiają do usługi subskrypcyjnej „Zielonych”. Gigant z Redmond potwierdził tę informację w dokumencie przygotowanym przez CMA.

Gry z Xbox Game Pass sprzedają się gorzej. Dokument CMA potwierdza

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

W związku z toczącym się sporem o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft brytyjski regulator monopolowy opublikował ostatnio wstępny raport dotyczący transakcji. Pomijając kwestię samego zakupu firmy, dokument pozwala zaznajomić nam się również z kilkoma innymi, ciekawymi faktami. Jednym z nich jest przyznanie przez giganta z Redmond, że Xbox Game Pass ma wpływ na standardową sprzedaż gier dostępnych w usłudze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Firma przyznaje, że spadki wyników sprzedażowych obejmują zarówno stare, jak i nowe tytuły. I to do tego stopnia, że – jak twierdzi sam Microsoft – „Xbox Game Pass doprowadzi do kanibalizacji sprzedaży Buy-to-Play”.

Zobacz też: Najlepsze darmowe gry na Steam

Microsoft oświadczył też, że obniżenie przychodów dotknie przyszłe premiery jeszcze bardziej. Kontrastuje to z tym, co w przeszłości mówił Phil Spencer. Zdaniem szefa Xboxa Game Pass nigdy nie wpływał na sprzedaż gier na rynku.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.