Microsoft idzie w ślady Sony? Gry mogą trafiać do Xbox Game Pass Standard długo po premierze

xbox game pass

Od wczoraj wielu posiadaczy konsol Xbox żyje faktem podniesienia cen abonamentu oraz całkiem sporych zmian w obrębie usługi. Jedną z decyzji Microsoftu jest wprowadzenie nowego planu — Xbox Game Pass Standard, który nie będzie oferować subskrybentom gier w ramach opcji Day One. Wiele osób zastanawia się jednak, po jakim czasie będą one zasilać usługę i okazuje się, że za każdym razem trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Nowe gry z Xbox Game Pass Standard dopiero po roku od premiery?

Od wczoraj w mediach społecznościowych pojawiło się całkiem sporo komentarzy i wpisów od ludzi, którzy zastanawiają się, kiedy premierowe gry będą trafiać do Xbox Game Pass Standard. Na razie jednak Microsoft nie ujawnił w tej materii żadnych konkretów, co wśród wielu wzbudzało niemałą konsternację.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tutaj jedna pojawił się dziennikarz redakcji Windows Central, czyli Jez Corden. Opowiadając na wpis jednego z internatów, przyznał, że w każdym przypadku na dodanie gier do Xbox Game Pass Standard trzeba będzie czekać od 6 do 12 miesięcy od premiery. Niekiedy jednak czas ten może być nieco dłuższy, co też nie jest najlepszą możliwą wiadomością.

Powiedzieli mi w każdym przypadku [trzeba czekać — przyp. red.] od 6 do 12 miesięcy, a czasami dłużej.

Jez Corden

Dla wielu osób nie są to zbyt dobre informacje, bo jest to brak transparentności ze strony Microsoftu. Inni zwracają uwagę, że Xbox Game Pass Standard to tak naprawdę jedna wielka zachęta do przejścia na wersję Ultimate za kilka dodatkowych dolarów.

Warto jednak pamiętać, że na razie są to tylko niepotwierdzone informacje, bo nie jesteśmy w stanie potwierdzić tego u samego źródła. Jeśli jednak okaże się to prawdą, to rzeczywiście rozczarowanie graczy przyzwyczajonych do premier Day One w ramach Xbox Game Pass może być dość duże. Po drugiej stronie są posiadacze PS Plus Extra i Premium, dla których takie praktyki to „chleb powszedni”, więc da się z tym żyć.

Źródło: Twitter: Jez Corden

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.