Xbox Game Pass Ultimate staje się płatny dla pracowników Microsoftu. Firma nagle zmienia zasady

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass przez długi czas był usługą, która sporej części graczy kojarzyła się z licznymi okazjami i sposobami, dzięki którym subskrypcję było można nabyć taniej niż zazwyczaj. Od pewnego czasu Microsoft jednak stara się walczyć z tym poprzez podnoszenie cen i utrudnianie sposobów na „nieprzewidziane rabatowanie” swojego abonamentu. Zmiany te dotknęły nawet pracowników Microsoftu, co może być wyjątkowo zaskakujące.

Pracownicy Microsoftu muszą płacić za Xbox Game Pass Ultimate

Warto zaznaczyć, że do tej pory Xbox Game Pass Ultimate był zupełnie darmowy dla pracowników Microsoftu, co mogło stanowić ciekawy dodatek do wypłaty. Firma jednak postanowiła zmienić zasady i — według portalu The Verge — większość z ponad 238 tys. pracowników została poinformowana, że od stycznia będą musieli płacić za ten abonament.

Dotknięci pracownicy nie zostają jednak bez niczego, bo mogą oni skorzystać ze zniżki na Xbox Game Pass Ultimate, ale tylko pod warunkiem rozliczania się w systemie 12-miesięcznym. To jednak nie wystarczyło i wzbudziło spore niezadowolenie wśród osób dotkniętych nowymi zasadami w firmie.

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

Na wewnętrznym komunikatorze firmy pojawiło się wiele uwag i zastrzeżeń wobec tej decyzji. Skala niezadowolenia miała być ponoć tak duża, że dotarła nawet do Phila Spencera. Ten wprost przyznał, że nie spodziewał się takiego odzewu i planuje przyjrzeć się sytuacji osobiście.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Oczywiście pracownicy działów Xbox i Microsoft Gaming nadal mogą cieszyć się z dostępu do darmowego Xbox Game Pass Ultimate, ale jak widać, chętnych spoza tych dywizji jest znacznie więcej. Wśród osób z zewnątrz nie brak głosów, że Microsoft zachował się po prostu głupio, bo firmę raczej stać na takie wydatki. Pozostaje więc pytanie, jak ów sprawa potoczy się dalej i czy włodarze giganta z Redmond się nieco zreflektują.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.