Xbox Game Pass za darmo, ale z reklamami! Microsoft rozważa nietypowy, bezpłatny plan subskrypcji

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to prawdopodobnie najpopularniejsza growa subskrypcja na świecie. Dostęp do najtańszego wariantu usługi zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, ale jest szansa, że w przyszłości abonament zacznie być oferowany również w jedynej uczciwej cenie, czyli za darmo. Microsoft najwyraźniej ma ambitne plany, aby wprowadzić na rynek bezpłatną wersję Game Passa.

Xbox Game Pass za darmo z reklamami to prawdopodobna opcja na przyszłość

Xbox Game Pass
Xbox Game Pass

CFO Xboxa, Tim Stuart, powiedział na konferencji Wells Fargo TMT Summit, że Xbox chce „umieścić Game Passa na każdym ekranie, który jest zdolny do odpalenia gry”. Jednym ze sposobów na zrealizowanie tego pomysłu jest nic innego, jak wprowadzenie darmowego planu abonamentu w krajach, których sytuacja ekonomiczna nie pozwala wielu osobom na normalne opłacalnie subskrypcji. Wszystko wskazuje, że coś może być na rzeczy, bo słowa Stuarta są dosyć wymowne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W przypadku krajów takich jak Afryka, Indie, Azja Południowo-Wschodnia, być może w miejscach, w których konsole nie są pierwszym wyborem, możesz powiedzieć: „Hej, chcesz obejrzeć 30 sekund reklamy, a następnie uzyskać dwie godziny dostępu do strumieniowego przesyłania gier?”

Tim Stuart

Wiesz, w Afryce 50% populacji ma 23 lata lub mniej, a dochód rozporządzalny rośnie, wszyscy mają telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne, a ogólnie rzecz biorąc, obecnie dochód rozporządzalny nie jest zbyt wysoki.

Tim Stuart

Możemy więc zastosować nasze własne modele biznesowe i powiedzieć: są miliony graczy, do których nigdy nie bylibyśmy w stanie dotrzeć, a teraz możemy dzięki naszemu modelowi biznesowemu.

Tim Stuart

Dobór słów reprezentanta Xboxa jest dość bezpośredni i jednoznacznie wskazuje, że firma rozważa opcję wprowadzenia darmowego planu Xbox Game Pass. Po wypowiedziach Tima Stuarta możemy się spodziewać, że bezpłatna subskrypcja z reklamami byłaby mocno okrojona, oferując jedynie dostęp do strumieniowego grania w chmurze w ramach Xbox Cloud Gaming.

Przeczytaj też: Najlepsze gry offline

Co ciekawe, redakcja Windows Central również potwierdza, że widziała dowody na istnienie omawianego modelu biznesowego Microsoftu oraz że ma on potencjał na wdrożenie. Z kolei badacz bezpieczeństwa TileOS niedawno udostępnił fragment kodu XboxOS, w którym znaleziono odniesienia do „15-minutowego dostępu do Game Passa” w zamian za poświęcenie czasu na wykonanie jakiejś czynności.

Na razie nie mamy żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony Microsoftu, że bezpłatny Xbox Game Pass z reklamami ujrzy światło dzienne, więc dzisiejsze informacje należy traktować jako plotkę. Dopóki w sprawie nie wypowiedzą się sami Amerykanie, nic nie jest pewne.

Źródło: VGC, Windows Central

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.