Microsoft podobno chce zacząć wyświetlać reklamy w grach free-to-play na Xboxie

Xbox

Reklamy w grach free-to-play na Xboxie mogą stać się faktem, a tak przynajmniej twierdzą zaufane źródła Business Insidera. Nowy program Microsoftu pozwalający firmom reklamować się w bezpłatnych produkcjach konsolowych ma wejść w życie w trzecim kwartale bieżącego roku. Oczywiście na ten moment nic z tego nie można brać za pewnik, ale jeżeli Amerykanie rzeczywiście zdecydują się na wprowadzenie takiej możliwości, to na szczęście reklamy w grach podobno mają nie przeszkadzać graczom w rozgrywce.

W darmowych grach na Xboxie mogą się pojawić reklamy

Xbox Series S
Xbox Series S

Według informatorów reklamy w darmowych grach na Xboxie mają być nieinwazyjne i pojawiać się np. na billboardach w samochodówkach. Ponadto możemy się spodziewać jednostek reklamowych w lobby poszczególnych gier w formie skórek awatarów czy wideo. Źródła zaznaczają jednak, iż Microsoft podobno obawia się, że program może zirytować graczy, dlatego zamierza dopuszczać do niego tylko wybrane marki.

Co więcej, Amerykanie rzekomo nie planują pobierać prowizji od przychodów z reklam, pozwalając deweloperom zarabiać więcej. Ciężko zatem powiedzieć, co planuje osiągnąć Microsoft, ale niewykluczone, że w ten sposób firma chce przyciągnąć więcej twórców gier free-to-play na platformę Xbox.

Przeczytaj też: A Knight’s Quest za darmo

Według insidera Amerykanie nie będą wykorzystywać danych z wyszukiwarki Bing czy innych serwisów, aby wyświetlać graczom personalizowane reklamy. Na ten moment nie jest jasne, czy Microsoft podzielił się już swoim pomysłem z potencjalnymi reklamodawcami, ale jak już wspomnieliśmy — reklamy w darmowych grach na Xboxie mają zacząć się wyświetlać jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Pod koniec warto jeszcze raz zaznaczyć, że obecnie nic z tego nie można brać za pewnik. Czas pokaże, czy Microsoft rzeczywiście zdecyduje się na taki krok.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z