Xbox zainwestuje więcej w gry niezależne! „Niezależni twórcy nigdy nie byli tak ważni dla Xboxa”

ID@Xbox

Gry niezależne, tworzone przez mniejsze i głównie niezależne studia zajmują dość poważną pozycję w abonamencie Xbox Game Pass. Microsoft stara się rozwijać ten segment, a świetnym tego przykładem może być program ID@Xbox, który zrzesza i pomaga mniejszym twórcom. Okazuje się, że gigant z Redmond zamierza nadal rozwijać ten segment i jeszcze bardziej w niego inwestować.

Xbox poza wielkimi grami chce postawić na rozwój niezależnych pozycji

ID@Xbox
ID@Xbox

Dyrektor ID@Xbox — Guy Richards — w wywiadzie dla redakcji GamesIndustry przyznał, że „niezależni twórcy nigdy nie byli tak ważni dla Xboxa”. Lider ekipy odpowiedzialny za program poświęcony niezależnym twórcom przyznał, że obecnie inwestuje się w ten sektor więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Zespół pracujący z twórcami niezależnymi nigdy nie był większy i nigdy nie inwestowaliśmy w więcej gier niezależnych, czy to poprzez ID@Xbox, czy program Developer Acceleration, mający na celu wspieranie twórców z niedostatecznie reprezentowanych grup.

Guy Richards

Co ciekawe, Richards zdradził, że Microsoft do tej pory zapłacił ponad 4 miliardy dolarów za tantiemy dla deweloperów, którzy udostępniają gry w ramach Xbox Game Pass. Jednocześnie korporacja stawia na przejrzystość w relacjach z twórcami, zwłaszcza w kontekście zarabianych środków.

Lider ID@Xbox odniósł się także do przejęcia Activision Blizzard i tego, że w połączeniu z programem wspierania mniejszych twórców korporacja będzie mogła „stworzyć więcej możliwości dla graczy i deweloperów”.

Myślę, że wraz z przejęciem Activision-Blizzard-King i wszystkim, co Microsoft ma w zanadrzu w przyszłości, my również będziemy się rozwijać i będziemy mogli stworzyć więcej możliwości dla graczy i deweloperów. Guy Richards

Jest to o tyle interesujące, że Xbox stara się rozwijać wiele segmentów swojej działalności jednocześnie. Zapewne ma to doprowadzić do uczynienia z Xbox Game Pass zróżnicowanej usługi, która będzie zapewniać zarówno wielkie, jak i mniejsze gry.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Wieści te można uznać za wyjątkowo dobre dla graczy, bo im więcej produkcji będzie gościć w usłudze Microsoftu, tym większa jest szansa na to, że trafi się tam prawdziwy hit. Poza tym większa różnorodność to coś, na co raczej trudno narzekać, zwłaszcza gdy nie chcemy ciągle ogrywać tylko gier AAA.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.