Xbox krytykowany przez graczy za promowanie gry na PS4 i PS5. „Niszczycie markę, to żałosne”

Xbox

Wojny konsolowe to niezwykle interesujące zjawisko do obserwacji, które postronnym graczom nieprzywiązanym przesadnie do żadnego sprzętu dostarcza sporo rozrywki. Wczoraj pisaliśmy o krytyce PlayStation, w związku z wydaniem na PC Ghost of Tsushima. Dzisiaj zaś podobnych materiałów dostarcza „druga strona”, bo tym razem za reklamowanie premiery gry na sprzętach Sony oberwał Xbox…

Xbox pod ostrzałem za promocję As Dusk Falls na PS4 i PS5

Na profilu Xbox Game Studios Publishing pojawił się wczoraj post promujący premierę As Dusk Fals na konsolach PlayStation 4 i 5. Konto udostępniło trailer gry od INT/Night, przekazując jednocześnie, że są „podekscytowani” faktem, że większa liczba odbiorców będzie miała okazje zapoznać się z tą przygodą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pod wpisem dość szybko zaroiło się od „zbyt wiernych” fanów Xboxa, którzy krytykują takie podejście firmy. Twierdzą oni, że startegia jaką obrał zarząd Microsoftu, jest niewłaściwa i pozbywanie się swoich ekskluzywnych gier do niczego dobrego nie doprowadzi.

Przerzucili kolejną grę z Xboxa na PS. Xbox jako platforma wygląda coraz gorzej. Dlaczego kierownictwo firmy Microsoft uważa, że ​​był to dobry pomysł, wykraczający poza krótkoterminową sprzedaż? Xbox niszczy sam siebie. Phil Spencer zdecydowanie kłamał, mówiąc, że będą tylko 4 gry.

Oczywiście nie brakuje bardziej dosadnych komentarzy, w których gracze wprost mówią o „Hańbie” czy „Sprzedaniu się”.

Podoba mi się, jak przemyciliście tę grę, więc kiedy nastąpiła aktualizacja biznesowa, mogliście powiedzieć, że to „tylko” 4 gry zamiast 5 lmao Niszczycie markę to żałosne.

W tym miejscu warto jednak sprostować, że debiut As Dusk Falls na PS4 i PS5 ogłoszony został 8 grudnia 2023 roku na gali The Game Awards. Dodatkowo jest jedynie częściowym wydawcą tej gry, więc mowa o nieco innym przypadku niż Hi-Fi Rush, Pentiment, Grouded czy Sea of Thieves.

Zagorzali fani zdają się jednak fakt ten ignorować i nie zamierzają w tym przypadku słuchać żadnych argumentów. Taka już charakterystyka konsolowych wojenek. Najważniejsze jest jednak, że cała reszta osób na tym zyska, a to chyba jest najważniejsze.

Źródło: Twitter/X: Xbox Game Studios Publishing

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.