Xbox pokazał letnią kolekcję licencjonowanych akcesoriów. Jest też kontroler wzorowany na Xboxie 360

Xbox letnia kolekcja akcesoriów 2023

Microsoft zaprezentował niedawno drugą kolekcję akcesoriów Designed for Xbox. Tym razem mamy do czynienia z zestawem na lato 2023 roku, co ma swoje odbicie w niezwykle wakacyjnej kolorystyce nowych dodatków. Wśród nich znajdziemy m.in. kontroler inspirowany na tym, który służył graczom podczas korzystania z legendarnego już Xboxa 360.

Kolekcja licencjonowanych akcesoriów Xbox na lato 2023 zaprezentowana

Kontroler Xbox Hyperkin
Wzorowany na kontrolerach od Xboxa 360 pad do Xboxa One, Xboxów Series X|S i PC

Nowa letnia kolekcja limitowanych akcesoriów Designed for Xbox oznacza 7 dodatków, które pozwolą fanom na wyróżnienie się spośród ogółu. Zdecydowanie najciekawszą pozycją z tej listy jest wzorowany na kontrolerach od Xboxa 360 pad stworzony przez firmę Hyperkin.

Poza wyglądem nie różni się on znacząco funkcjonalnością od dzisiejszych kontrolerów Xbox. Wśród jego cech znajdziemy więc precyzyjne spusty impulsowe, znany z nowoczesnych gamepadów do Xboxów Series X|S przycisk udostępniania, wibracje z haptycznym sprzężeniem zwrotnym oraz gniazdo jack 3,5mm.

Warto wspomnieć, że w przypadku konsol Xbox jest to kontroler działający wyłącznie po kablu. Nigdzie też w ogóle nie wspomniano o wyposażeniu go w moduł Bluetooth, który umożliwiłby bezprzewodową rozgrywkę na PC.

Sugerowana cena dwóch wariantów kolorystycznych kontrolera (Cosmic Night oraz Twilight Galaxy) wynosi w amerykańskim Xbox Store 49,99 dolarów (ok. 200,68 zł). Obecnie trwa przedsprzedaż pada, a jego oficjalna premiera ma odbyć się 24 lipca. Niestety wygląda na to, że w przypadku Polski będziemy musieli liczyć na potencjalne włączenie produktu do oferty rodzimych dystrybutorów.

Letni zestaw limitowanych, licencjonowanych akcesoriów Xbox to również następujące produkty, na które można już składać preordery:

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do It Takes Two

Kup Xbox Series X

Jak widać, na ten moment z listy powyżej polscy gracze mogą zamówić tylko słuchawki. Pozostaje mieć nadzieję, że w późniejszym czasie wszystkie te akcesoria staną się dostępne również dla nas.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.