Kolejna konsola Xboxa będzie produkowana przez firmy trzecie? Microsoft może pójść w ślady… NVIDIA i AMD

Xbox

Mimo że aktualnie jesteśmy w mniej-więcej połowie aktualnej generacji konsol, tak wiele osób — a przede wszystkim sami producenci — myślą bardziej przyszłościowo w kontekście kolejnych swoich sprzętów. Na pewno dość dużo wiemy o potencjalnie nowej konsoli od Xboxa, nad którą Microsoft pracuje od pewnego czasu. Teraz jednak dotarły do nas nowe wieści na temat planów firmy, które zdają się bardzo, ale to bardzo nietypowe.

Microsoft może oddać produkcję Xboxów firmom trzecim

Jez Corden przekazał na Twitterze/X, że Microsoft może w następnej generacji zwrócić się w stronę urządzeń z systemem Windows. Co równie interesujące, nowe konsole mają być bardziej urządzeniami referencyjnymi dla producentów, którzy produkują urządzenia podobne do ASUS Rog Alyy czy Lenovo Legion Go. Dziennikarz porównał ten pomysł do sposobu dystrybucji Surface Pro 11, który jest traktowany jako swoiste odniesienia dla podobnych urządzeń od innych firm.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Innymi słowy, Microsoft odszedłby od samodzielnego tworzenia swoich konsol na rzecz firm trzecich, które mogłyby tworzyć ją wedle własnych preferencji, choć z zachowaniem oczywistych parametrów. Brzmi to z jednej strony bardzo ciekawie, a z drugiej może wzbudzać niepokój względem stanu takich urządzeń oraz dalszej obecności marki Xbox na rynku konsol.

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Pozostaje też pytanie, czy Xbox poszedłby śladem rynku kart graficznych, gdzie istnieje zauważalny podział na karty referencyjne i niereferencyjne. Wszystko zależy zapewne od tego, jakie warunki będzie stawiać przed potencjalnymi producentami sam Microsoft.

Brzmi to wyjątkowo ciekawie, choć trzeba pamiętać, że na razie są to jedynie pogłoski. Nawet jeśli jest to prawda, to Microsoft i Xbox kilkukrotnie pokazali, że dość szybko są w stanie zmieniać swoje plany, jeśli widzą w nich większy zysk i korzyść. Na pewno taki model dystrybucji byłby w przypadku konsol czymś nietypowym, a może wręcz początkiem nowej ery konsol. Czas pokaże.

Źródło: Gaming Bolt

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.