Xbox „w pocie czoła” pracuje nad next-genową konsolą! To ma być „największy technologiczny skok między generacjami”

Xbox

Mimo że aktualna generacja ma się jeszcze całkiem dobrze i tak naprawdę to bardziej niż w stronę nowych konsol gracze spoglądają w kierunku odświeżeń pokroju PS5 Pro, korporacje myślą o wiele bardziej przyszłościowo. Na razie jednak opieraliśmy się jedynie na pogłoskach i plotkach, które zostały zasłyszane przez dziennikarzy lub insiderów. Teraz jednak wieści pochodzą z bardzo zaufanego źródła, a mianowicie od samej Sarah Bond.

Sarah Bond potwierdza, że Xbox pracuje już nad nową konsolą

Xbox
Xbox

W połowie lutego, podczas specjalnego materiału Xbox Business Podcast, gdzie poruszono przyszłość marki Xbox, Sarah Bond przyznała, że marka szykuje największy skok technologiczny w historii branży gier. Wówczas można było to traktować jako czcze przechwałki, których potwierdzenie pojawi się dopiero za kilka lat.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz jednak okazało się, że faktycznie coś może być na rzeczy, bo w ostatnim mailu do pracowników Bond kolejny raz potwierdziła, że Xbox pracuje nad nową konsolą.

Pracujemy z pełną parą nad naszym sprzętem nowej generacji, koncentrując się na zapewnieniu największego skoku technologicznego w historii generacji.

Sarah Bond

Co bardzo ciekawe, korespondencja ta została ujawniona przez Windows Central, ale dość szybko jej autentyczność została potwierdzona przez sam Microsoft. Oznacza to, że gigant z Redmond ma plany bardzo mocno namieszać, choć trzeba przyznać, że „największy skok technologiczny” to termin bardzo ogólny.

Na koniec warto wspomnieć, że w tej samej korespondencji Bond przyznała, że dla Diablo 4 aktualnie najpopularniejszą platformą są właśnie sprzęty od „Zielonych”. Ciekawe, więc kiedy dane nam będzie dane poznać nieco więcej detali związanych z kolejną konsolą Microsoftu. Macie jakieś swoje przewidywania w sprawie nowego sprzętu od Xboxa? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.