„Xbox nie planuje przestać produkować konsol”. Phil Spencer miał uspokoić pracowników

Phil Spencer Xbox Series X

W ostatnich dniach fani Xboxa są bardzo zaniepokojeni, bo pojawiło się wiele informacji sugerujących m.in., że „Zieloni” mogą całkowicie zrezygnować z gier ekskluzywnych. Sytuacja eskalowała tak bardzo, że do sprawy odniósł się sam Phil Spencer, zapowiadając specjalne wydarzenie biznesowe, na którym poznamy plany na przyszłość Xboxa. Mimo że event jeszcze się nie odbył, szef Xboxa podobno zapewnił już pracowników, że firma „nie planuje przestać produkować konsol”.

Konsole Xbox mają pozostać na rynku – podobno to słowa samego Phila Spencera

Xbox Series X S
Xboxy Series X|S

Ostatnia afera związana z potencjalnymi planami Xboxa na przyszłość sprawiła, iż niektórzy gracze zaczęli nawet myśleć, że firma całkowicie przestanie produkować konsole i wycofa się z rynku. Jak poinformowała dziennikarka IGN, Shannon Liao we wpisie na Twitterze, zespół Xboxa zorganizował w zeszły wtorek wewnętrzne spotkanie, na którym sam Phil Spencer miał zapewnić pracowników, że firma nie zamierza wycofać się z rynku konsol.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mimo że nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, tak rzeczona dziennikarka ma dobrą reputację i jest mało prawdopodobne, aby podała dalej niesprawdzoną wiadomość. Po prawdzie rezygnacja Xboxa z produkowania konsol z logicznego, biznesowego punktu widzenia, sama w sobie wydaje się niezwykle mało sensowna, ale oczywiście niczego nie można wykluczyć.

W każdym razie wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się z pierwszej ręki już w przyszłym tygodniu – wtedy też odbędzie się zapowiadana przez Phila Spencera konferencja o przyszłości Xboxa. Fanom marki nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie oczekiwać wydarzenia.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.