Gry ekskluzywne na Xboxa przestaną istnieć? Phil Spencer zaprasza na ważne wydarzenie dot. przyszłości marki

Phil Spencer

Z samego rana na graczy jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że Starfield najprawdopodobniej przestanie być grą ekskluzywną Xboxa i trafi również na PlayStation 5. Niedługo potem dowiedzieliśmy się, że seria Call of Duty może jednak nie wylądować w abonamencie Xbox Game Pass, a także o potencjalnych planach udostępnienia cyklu Gears of War na konsolach Sony.

Wszystko to przełożyło się na ogromną krytykę Xboxa przez graczy, a sytuacja stała się na tyle poważna, że odniósł się do niej sam Phil Spencer. Szef Xboxa opublikował dość wymownego tweeta i zaprosił graczy na ważne wydarzenie, które skupi się na przyszłości marki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Xbox może planować rezygnację z gier ekskluzywnych – najbliższe wydarzenie wszystko wyjaśni

Dziś nie jest dobry dzień dla Xboxa i jego fanów. Najnowsze doniesienia mocno zaniepokoiły wielu graczy, a sam Xbox i stojący na jego czele Phil Spencer dostrzegli głosy fanów. W opublikowanym niedawno tweecie szef marki Xbox poinformował, że firma „słucha i słyszy graczy”, a także oznajmił, że już w przyszłym tygodniu odbędzie się wydarzenie biznesowe. Podczas jego trwania poznamy „wizję przyszłości Xboxa”.

Jak można przeczytać w komentarzach, cała masa graczy bardzo sceptycznie podchodzi do tej zapowiedzi, słusznie zauważając, że gdyby w dzisiejszych doniesieniach nie było choć ziarna prawdy, Phil Spencer z pewnością by je zdementował. Dlatego też jak najbardziej zrozumiałe jest, że wielu fanów marki obawia się najgorszego: rezygnacji Xboxa z gier ekskluzywnych.

Czy faktycznie do tego dojdzie? Co prawda całkowite porzucenie „exów” wydaje się mało prawdopodobne, lecz ograniczenie ich do absolutnego minimum jest już możliwe. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na wspomniany przez Phila Spencera event. To właśnie podczas jego trwania dowiemy się wszystkiego z pierwszej ręki.

Źródło: Twitter (XboxP3)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.