Xbox idzie śladami PlayStation. Nowa funkcja ma znacznie polepszyć wrażenia z multiplayera

Xbox

Toksyczność w grach multiplayer to problem, który robi się coraz poważniejszy. Nic więc dziwnego, że najwięksi producenci gier chcą z tym zjawiskiem walczyć. Xbox poczynił ostatnio w tej kwestii kolejne kroki i idzie śladami PlayStation, aby pozwolić graczom na dokładniejsze raportowanie nieodpowiedniego zachowania z czatów głosowych.

Nowa funkcja raportowania nieodpowiedniego zachowania na Xboxach

Xbox raportowanie nieodpowiedniego zachowania na czacie głosowym
Jak zgłosić nieodpowiednie zachowanie na czacie głosowym podczas rozgrywki online na Xboxie

Przypomnijmy, że funkcję przechwytywania logów w celu zgłaszania toksycznych graczy wprowadziło już dawno temu PlayStation. Teraz na podobne rozwiązanie zdecydował się Xbox.

Od niedawna gracze mogą nagrać 60 sekund rozgrywki, a klip będzie zawierać też rozmowy. Następnie nagranie będzie dostępne przez 24-godziny i właśnie tyle czasu ma się na ewentualne zgłoszenie.

Chociaż funkcja ta działa podobnie do przechwytywania wideo z gry, wszelkie przechwycone klipy przy użyciu funkcji moderacji głosu są przeznaczone wyłącznie do celów moderacji treści – nie pojawią się w ostatnich przechwyconych materiałach, a klipów nie można pobierać, modyfikować ani udostępniać.

Tylko ty masz dostęp do klipu, dopóki nie prześlesz go wraz z raportem – Xbox nie zapisuje ani nie przesyła żadnych klipów głosowych bez decyzji gracza o rozpoczęciu procesu zgłaszania.

Opis funkcji zgłaszania nieodpowiedniego zachowania z czatu głosowego Xboxa

Zobacz też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Xbox Series X

Na razie funkcja zgłaszania toksycznego zachowania na podstawie zapisów z czatu głosowego jest dostępna dla członków programu Xbox Insider. Mowa tu o testerach ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii, a Microsoft zapowiedział już, że w przyszłości planuje dodanie nowej opcji dla innych krajów oraz języków.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.