Xbox odrzucił propozycję Marvela dot. gier ekskluzywnych. Dlatego Spider-Man powstał na PS4

Spider-Man Remastered

Microsoft miał szansę nawiązać współpracę z Marvelem, aby gry z superbohaterami pojawiały się wyłącznie na konsolach Xbox. Gigant z Redmont propozycję odrzucił, ale zainteresowało się nią Sony. Dlatego właśnie Spider-Man zadebiutował na PS4, a nie Xboxie One.

REKLAMA

Spider-Man i inne gry Marvela mogły powstawać na Xboxa

Zwiastun Marvel’s Spider-Man

Steven L Kent wydał w 2021 roku książkę pod tytułem The Ultimate History of Video Games Vol. 2. Kilka stron zostało poświęconych temu, jak szef Marvel Games — Jay Ong — zakończył współpracę z Activision. Firma nie była zadowolona z jakości Spider-Mana opracowanego przez Vicarious Visions, więc przedwcześnie zerwała umowę, decydując się poszukać szczęścia gdzie indziej.

Przeczytaj też: Poznaliśmy datę State of Play 2022

Marvel Games zaproponowało ekskluzywne partnerstwo Xboxowi oraz PlayStation. Ten pierwszy niestety nie był zainteresowany — według wspomnień Onga, wówczas Microsoft chciał skupiać się na własnych IP, dlatego odrzucił ofertę. Znacznie większe zainteresowanie wyraziło Sony, które zaoferowało stworzenie ekskluzywnej dla PlayStation gry AAA ze Spider-Manem. Projektem zajęło się studio Insomniac Games, które wypuściło swoją produkcję w 2018 roku. Gra okazała się ogromnym hitem, a do graczy podobno trafiło już ponad 20 milionów kopii.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!