Xbox One umiera. Microsoft potwierdza, że nie będzie już tworzył gier na tę konsolę

Xbox One X czarno-biały

Microsoft właśnie potwierdził zaskakującą informację. Jak się okazuje, firma zdecydowała się uśmiercić Xboxa One, informując, iż nie będzie już tworzyć gier na tę konsolę. Teraz amerykański gigant skupia się w pełni na Xboxach Series X|S oraz komputerach PC.

Nie będzie już nowych gier Microsoftu na Xboxa One

Xbox One
Xbox One

Szef Xbox Game Studios, Matt Booty, udzielił wywiadu redakcji Axios, w którym to zdradził, że Microsoft nie będzie już tworzył więcej gier first-party na Xboxa One. Tym samym posiadacze konsol poprzedniej generacji mogą już przestać liczyć na kolejne tytuły od zespołów należących do Microsoftu, ponieważ korporacja koncentruje się teraz w pełni na Xboxach Series X|S oraz PC. Warto tu jednak zaznaczyć, że na Xboxa One wciąż (a przynajmniej przez jakiś czas) będą ukazywały się nowe produkcje od zewnętrznych deweloperów.

Konsole Xbox Series X|S trafiły na rynek pod koniec 2020 roku, a więc już za kilka miesięcy będą obchodziły swoje trzecie urodziny. Nie da się więc ukryć, że gdy weźmie się to pod uwagę, to decyzja amerykańskiego giganta jest jak najbardziej zrozumiała – wszak nie można w nieskończoność wydawać gier na nową jak i starą generację.

Przeczytaj też: Wszystkie kody do The Sims 3

Kup Xbox Series X

Posiadacze Xboxów One nie powinni się jednak przesadnie smucić, ponieważ dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming bez problemu uruchomią oni na swoich sprzętach gry z Xbox Series X|S. Co więcej, 8. generacja konsol Microsoftu wciąż będzie otrzymywać aktualizacje oprogramowania, więc to nie tak, że Microsoft całkowicie porzuca swoje urządzenia. Na szczęście do tego jeszcze daleka droga.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.