Xbox One i Xbox Series X|S dostały zupełnie nowy interfejs! Microsoft wprowadził masę zmian

Xbox nowy interfejs

Już od dawna Microsoft testował nowy interfejs główny Xboxa, co miało polepszyć doświadczenia użytkowników konsoli. Po zebraniu opinii testerów i wprowadzeniu sugerowanych ulepszeń poinformowano nas dziś, że aktualizacja ekranu startowego Xboxa One i Xboxów Series X|S już się rozpoczęła. Lista zmian w porównaniu do poprzedniego wyglądu panelu jest imponująca.

Nowy interfejs główny konsol Xbox One i Xbox Series X|S

Nowy interfejs główny konsol Xbox One i Xbox Series X|S oznacza sporo ciekawych ulepszeń, które przełożą się na lepsze korzystanie z platform Microsoftu. Mowa tu o większych możliwościach personalizacji oraz ułatwieniu nawigacji po naszych grach, sklepie i bibliotece Xbox Game Pass.

Ulepszono również jedną z głównych bolączek dotychczasowego ekranu, czyli wyszukiwarkę oraz dostęp do ustawień. Wcześniej korzystanie z tych funkcji było dosyć toporne, teraz są one dostępne z poziomu menu szybkiego dostępu na samej górze.

Z pewnością wiele osób dostrzeże też minusy nowego panelu. Tutaj można wspomnieć o zmniejszeniu kafelek z grami, co wysuwa na pierwszy plan widoczne odrobinę niżej reklamy.

Z drugiej strony Xbox udostępnił nam również opcję lepszego wyróżnienia się poprzez oddanie miejsca na własne tło i tapety. Do pomniejszych zmian należą także lista zawierająca spersonalizowane propozycje potencjalnie ciekawych dla nas tytułów, przypięcia ulubionych gier oraz pozostałych rubryk, a także odnowiona strefa społecznościowa.

Zobacz też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Xbox Series X

Przypomnijmy, że aktualizacja interfejsu rozpoczęła się dzisiaj (26.07) i potrwa kilka najbliższych tygodni. Jeżeli jesteście więc posiadaczami Xboxów, to warto zerknąć, czy zostaliście już nią objęci.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.