Microsoft twierdzi, że PS4 sprzedało o wiele lepiej niż Xbox One

Pad Xbox

Ostatnio informowaliśmy, że Sony oficjalnie zaprzestało produkcji konsol PS4, osiągając tym samym pułap 117,2 miliona sprzedanych sztuk. Microsoft od jakiegoś czasu w ogóle nie raportował swoich wyników w tej materii. Teraz jednak światło dzienne ujrzały dokumenty, które rzucają nieco światła na całą sprawę, ujawniając przybliżoną sprzedaż Xbox One.

REKLAMA

Wyniki sprzedażowe Xbox One są dwa razy niższe niż PS4

Xbox PlayStation Call of Duty
Xbox i PlayStation

Z dokumentów, jakie gigant z Redmond przygotował dla władz Brazylii w związku z przejęciem Activision Blizzard, wynika, że Sony prześcignęło Microsoft pod względem sprzedaży konsoli ponad dwukrotnie. Informacja ta pozwala oszacować, że „zieloni” w mijającej właśnie generacji osiągnęli wynik rzędu 50 do 60 milionów sztuk. Rezultat ten nie jest zaskoczeniem dla wielu analityków, którzy już jakiś czas temu szacowali podobne liczby.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5?

W całym zestawieniu najciekawiej prezentuje się Nintendo Switch. Niepozorna konsola „czerwonych” ma obecnie prawie 112 milionów sprzedanych egzemplarzy i wiele wskazuje na to, że prześcignie PS4. Jesteście zaskoczeni tymi liczbami? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!