Microsoft ujawnia nowy interfejs użytkownika na konsolach Xbox. Firma zaprasza chętnych do testowania

Pad Xbox

Ekran startowy konsoli to miejsce, w którym wielu graczy spędza bardzo dużo czasu, a Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W związku z tym „zieloni” postanowili wystartować z nowym programem niejawnych testów, w ramach którego członkowie programu Xbox Insider będą mogli sprawdzić, jak prezentuje się najnowsza odsłona interfejsu użytkownika na Xbox One oraz Xbox Series X|S. Firma zapowiada, że wszystkie zmiany i nowości, które pojawią się w finalnej wersji, będą wcześniej szczegółowo omawiane ze społecznością.

REKLAMA

Nowy interfejs ma zagościć na wszystkich konsolach Xbox One oraz Series X|S w 2023 roku

Xbox Nowy Interfejs
Nowy interfejs na Xboxach

Nowy wygląd interfejsu upodobniony został do tego znanego z usługi Cloud Gaming TV dostępnej na telewizorach Samsung. Zmiany domyślnie mają polegać na ułatwieniu dostępu do najważniejszych opcji konsoli. Szczególną uwagę przykuwa pasek „Wskocz z powrotem”, który ma umożliwić łatwiejszy dostęp do wcześniej uruchamianych gier i aplikacji. Zmieniła się także dostępność takich funkcji jak Biblioteka Gier, czy Sklep, które teraz będzie można dostosowywać według własnych preferencji.

Przeczytaj też: Dysk SSD do laptopa

Microsoft zastrzega, że nowa wersja interfejsu nie pojawi się zbyt szybko. Wszelkie nowości, które zagoszczą się w ostatecznej wersji, muszą być najpierw odpowiednio sprawdzone pod wieloma aspektami, a to wymaga sporych nakładów czasowych. Mimo tego firma ma nadzieje, że nowa odsłona ekranu głównego zagości na wszystkich konsolach Xbox One oraz Series X jeszcze w 2023 roku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!