Deweloper reaguje na ostatnie plotki ws. Microsoftu. „Czy właśnie wspieramy koniec Xboxa jako platformy?”

Xbox logo

Istnieje prawdopodobieństwo, że Microsoft przeniesie swoje główne tytuły ekskluzywne na konkurencyjne platformy. Doniesienia te skomentował jeden z deweloperów. Według niego portowanie gier na Xboxy może wtedy stracić sens.

Twórca gier komentuje ostatnie doniesienia w sprawie Microsoftu

Ostatnio dużo się dzieje wokół Microsoftu. Wszystko ze względu na plotki, że m.in. Starfield czy Gears of War mają zostać przeportowane na PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznaczałoby to, że Xbox praktycznie zerwałby ze swoją polityką ekskluzywności. Teraz gry firmy są wydawana także na PC, ale należy pamiętać, że większość użytkowników komputerów i tak korzysta z systemu operacyjnego oraz oprogramowania Microsoftu, co w pewnym sensie niweluje potencjalne straty.

Tak czy inaczej, przeciwko tym plotkom głośno protestowali już gracze. Teraz głos zabrał także jeden z niezależnych twórców gier, który wyraził swoje zaniepokojenie sensem przenoszenia gier na Xboxy w momencie, gdyby wyżej wspomniane doniesienia okazały się prawdziwe.

Czy właśnie wspieramy koniec Xboxa jako platformy? Przeistoczenie się w dziwną mieszankę platformy oprogramowania i gier innych producentów. Jeśli jedynym powodem do kupienia Xboxa przez graczy jest Game Pass, dlaczego twórca indie taki jak ja miałby portować na niego moje gry, jeśli nie mogą dołączyć do abonamentu?

Widzę dużo reetwetujących ludzi, więc przypominam: chciałem, żeby moja ostatnia gra znalazła się w Game Passie, ale została odrzucona (bez żadnego powodu poza „ograniczoną liczbą miejsc”. Biorąc pod uwagę, że sprzedaż na Xboxach jest znacznie niższa niż na innych platformach i dodając do tego tę wiadomość, naprawdę zastanawiam się, czy warto przenosić moje następne gry. Chyba że Microsoft ma plany na więcej miejsc w Game Passie i sprawi, że gry pozostaną „na zawsze” w usłudze.

BROK The InvestiGator

Twórca zatem nie podjął jeszcze decyzji, czy w razie przyjęcia nowej polityki przez Microsoft nadal będzie portował swoje gry. Jednakże jego zdaniem bez tytułów ekskluzywnych Xbox Game Pass stanie się jedynym celem posiadania konsol od Zielonych”.

Tymczasem wysoce prawdopodobne, że już niedługo poznamy oficjalny komunikat Xboxa w sprawie ostatnich pogłosek. Phil Spencer zdradził bowiem, że firma szykuje w przyszłym tygodniu wydarzenie biznesowe na temat przyszłości marki.

Źródło: Pure Xbox

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.