Xbox powołuje nowy zespół! Microsoft uchylił rąbka tajemnicy na temat swojej strategii

Gry Xbox 360

Oczy wszystkich fanów „zielonych” zwrócone są w stronę czerwca 2024 roku, kiedy to odbędzie się Xbox Showcase. Wydarzenie ma obfitować w sporą ilość zapowiedzi najgłośniejszych tytułów od Microsoftu, co dodatkowo rozpala wyobraźnię graczy. Okazuje się jednak, że zapowiedzi nowych gier to nie jedyna strategia giganta z Redmond, bowiem firma powołała do życia nowy zespół odpowiedzialny za kluczowy aspekt marki.

Nowy zespół w szeregach Xboxa zajmie się między innymi przyszłością wstecznej kompatybilności

Sarah Bond, czyli szefowa marki Xbox powołała do życia zespół odpowiedzialny za konserwację gier, oraz zapewnienie wstecznej kompatybilności dla przyszłych pokoleń graczy. Wygląda więc na to, że Microsoft nadal będzie mocno stawiał na dostarczenie wszystkich dotychczas dostępnych gier na swoje przyszłe generacje sprzętowe.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Utworzyliśmy nowy zespół zajmujący się konserwacją gier, czyli ważnym aspektem nie tylko dla marki Xbox, ale również dla całej branży. Opieramy się na naszej bogatej historii zapewniania wstecznej kompatybilności naszym graczom i nadal jesteśmy zaangażowani w udostępnianie niesamowitej biblioteki gier, aby mogły cieszyć się nią przyszłe pokolenia graczy.

Sarah Bond, szefowa marki Xbox

Wsteczna kompatybilność to aspekt, na który Xbox kładzie mocny nacisk od początku trwającej generacji konsol. Wygląda na to, że owy trend firma zamierza utrzymać. Do tego wszyscy, którzy obawiali się o przyszłość sprzętów od Microsoftu, mogą raczej spać spokojnie, bowiem taki ruch raczej nie zostałby podjęty gdyby nie planowano następnych generacji konsol.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.